Vinice sv. Kláry, která je součástí Botanické zahrady hl. m. Prahy, připravuje pro milovníky vína tradiční vinobraní. Ta se tu konají už od roku 2004. Sklizeň vína na trojské vinici bude možné oslavit o víkendu 17. až 18. září. Během vinobraní se představí místní vinařská produkce, která zahrnuje kvalitní odrůdová vína a cuvée, doplněná o novinku letošního roku – trio šumivých vín. Nalévat se zde bude samozřejmě také burčák. Milovníci vína budou moci ochutnat i produkty dalších českých a moravských vinařů. Atmosféru doladí bohatý hudební program a výborné jídlo. Zájemci se mohou během komentovaných prohlídek blíže seznámit s místním vinohradem.

Botanická zahrada v Troji je z pohledu produkce vína světovým unikátem. Jako jedna z mála botanických zahrad na světě se může pyšnit vlastním produkčním vinohradem a kolekcí vlastních vín. „Naše vinice nabízí celou škálu kvalitních odrůdových vín, jako je Ryzlink rýnský, Müller Thurgau, Rulandské šedé, Tramín červený, Modrý Portugal, a její vlajkovou lodí je špičková odrůda Rulandské modré. Kromě odrůdových vín návštěvníci mohou ochutnat i naše cuvée a také novinku letošního roku – naše vlastní šumivá vína, na kterých jsme spolupracovali s firmou Proqin Velké Němčice avyužili jsme pro právě Rulandské modré spolu s Pinot Noir a také Modrým Portugalem. Samozřejmě nebude chybět ani svěží čerstvý burčák. Jelikož v současné době probíhá rekonstrukce historického viničního domku, vinobraní se bude odehrávat v části vinice a kromě toho v areálu expozice Ornamentální zahrady a v okolí Vinotéky sv. Kláry, která se zde dočasně nachází,“ říká Bohumil Černý, ředitel Botanické zahrady hl. m. Prahy.

Návštěvníci se o víkendu 17.–18. září mohou těšit na bílý burčák z odrůdy Müller Thurgau a červený burčák z odrůdy Modrý Portugal ze zdejší vinice, nabídku burčáku doplní produkty dalších českých a moravských vinařů. Dále budou v prodeji veškerá vína ročníku 2021, červené víno odrůdy Rulandské modré ročníků 2017 a 2018 a třešničkou na dortu bude letošní novinka – šumivá vína, která byla v limitovaném množství vyrobena ve spolupráci s firmou Proqin Velké Němčice. Cena lahve o obsahu 0,7 l je 590 Kč.

Při vinařských oslavách nemůže kromě vína chybět ani dobré jídlo a bohatý hudební program. Se sklenkou v ruce se návštěvníci mohou zaposlouchat do rytmu funku, jazzu, mohou si „skočit“ při poslechu trochu punkové dechovky nebo relaxovat při poslechu poetické hudby. Pobaví jistě i aktivity pro rodiny s dětmi a celkovou atmosféru doladí mediální partner vinobraní – Rádio Blaník.

Program bude probíhat po oba víkendové dny jak v Ornamentální zahradě, tak na Vinici sv. Kláry. Základní vstupné na akci je 250 Kč, děti zaplatí 150 Kč. V této ceně je zahrnut vstup do botanické zahrady, skleníku Fata Morgana, prohlídka expozice výroby vína s průvodcem a sklenička na víno či kelímek NickNack. Již koncem srpna bude možné vstupenky na vinobraní zakoupit i v on-line předprodeji na https://eshop.botanicka.cz/. Počet vstupenek není omezený. Návštěvníci, kteří si je zakoupí v předprodeji, se vyhnou frontám u pokladen botanické zahrady.

Sledujte dění v botanické zahradě na sociálních sítích (Facebook, Instagram a YouTube).

Novinky a další informace najdete také na www.botanicka.cz

Podobné příspěvky