Zobrazuji všechny 2 výsledky

 • Riesling 7 Terroirs 2021

  Riesling 7 Terroirs 2020, Gut Hermannsberg, VDP, Nahe

  479 

  HODNOCENÍ VLÁDI VAŇKA z OceněnáVína.cz

  89 bodů – parádní Ryzlink, který vás nadchne už teď, ale rozhodně vás odmění za trpělivost, pokud se rozhodnete pro archivaci. Doba 5-7 let nebude pro toto víno žádný problém. Mimochodem, nejstarší Ryzlinky, které jsem pil, z 40. a 60. let, pocházely právě z vinařství Gut Hermannsberg a byly naprosto famózní. Za mě je toto vinařství sázkou na jistotu.

  Aroma je velmi komplexní, navíc zde jsou cítit krásné kamenité tóny, značící, že máme co dělat s parádním příkladem křupavého Ryzlinku rýnského z kamenitého podloží, vždyť hrozny pochází ze 7 Grossen Lagen, tedy těch nejlepších vinic vinařství. Na nose pak kromě minerality a citrusových tónů, pohybujících se až do citronové kůry a pomela, objevíte květinový nektar, nektarinek a tóny dozrávajících meruněk. Víno se potřebuje chvíli nadechnout, doporučuji lahev otevřít alespoň 30 min před rozléváním nebo s vínem chvíli pracovat ve skleničce.

  V chuti je víno parádně šťavnaté a slaně minerální, jedná se na první dojem spíše o přísnější křupavý Ryzlink. V chuti nicméně objevíte i květinové a meruňkové tóny. Víno má skvělou strukturu, která jej předurčuje nejen k potěšení teď, ale dává mu velmi solidní archivační potenciál, minimálně 5-7 let. Dochuť je dlouhá, minerálně šťavnatá, s květinovým dozvukem.

 • Riesling Vom Schiefer 2020

  Riesling Vom Schiefer 2020, Gut Hermannsberg, VDP, Nahe

  619 

  HODNOCENÍ VLÁDI VAŇKA z OceněnáVína.cz

  93 bodů – velké víno. Uhrane vás komplexní aroma, parádní struktura a úžasná harmonie. Nadchne vás už teď, ale rozhodně vás odmění za trpělivost, pokud se rozhodnete pro archivaci. Doba 10+ let nebude pro toto víno žádný problém. Mimochodem, nejstarší Ryzlinky, které jsem pil, z 40. a 60. let, pocházely právě z vinařství Gut Hermannsberg a byly naprosto famózní. Za mě je toto vinařství sázkou na jistotu.

  Uhrane vás komplexní aroma, které hned na první dobrou zaujme kamenitým charakterem, dokonce připomíná vůni, když křesáte o sebe dvěma křemeny, patrné jsou svěží citrusové tóny až do citronové kůry a pomela. Na rozdíl od vína 7 Terroirs od stejného vinařství je kamenitost na nose ještě intenzivnější. Ucítíte čerstvě vyloupnutá jadérka lískových oříšků, jemné tóny bílých květů a dozrávajících meruněk a jemné náznaky nektarinek a exotického ovoce. 

  Chuť tohoto Ryzlinku je parádně harmonická a strukturovaná, najdete tu jak svěžest až minerální slanost, tak tóny meruněk, nektarinek, samozřejmě citrusů. Slanost vás provází celým chuťovým spektrem a je opravdu exkluzivní součástí vína. Víno má famózní strukturu, a přestože si jej užijete už teď, archivace s ním bude ještě dělat zázraky. Nebál bych se jej archivovat klidně 10+ let.