Zobrazuji všech 24 výsledků

 • Apri Pinot noir 2020

  544 

  Barva je světlejší, granátová s cihlovými odlesky. Ve vůni najdeme tóny třešňové pecky a višňového likéru. Chuť je vyvážená, vrstevnatá s tóny vařeného červeného ovoce, brusinek a červeného rybízu. Závěr příjemně doplňuje zrání 18 měsíců na dubových sudech. Moravksé zemské. Vůně tóny třešňové pecky a višňového likéru. Chuť vyvážená, vrstevnatá s tóny vařeného červenéh. Doporučujeme k hovězí po burgundsku.

 • Chardonnay APRI 2017

  539 

  Prémiové víno vinařství Trávníček & Kořínek, pro jehož výrobu se používají jen ty nejlepší hrozny a postupuje náročný proces vinifikace. Minimální doba zrání v barikových sudech je u této řady 15 měsíců. Jedná se o sofistikovaná vína, která si zaslouží nechat několik let uležet, aby mohla plně rozvinout svůj potenciál. Tento „divočák“ je plným a elegantním vínem, které se Vám odmění, když si na něj uděláte čas a budete mu věnovat pozornost. Moravské zemské víno. Vůně noblesní, hluboká, zralé žluté ovoce, dotek d. Chuť plná, mohutná, sametově hebká, vrstevnatá, dl. Doporučujeme k telecí svíčková, pernatá zvěřina.

 • Pinot Noir APRI 2018

  539 

  Prémiové víno vinařství Thaya, pro jehož výrobu se používají jen ty nejlepší hrozny a podstupuje náročný proces vinifikace. Jedná se o sofistikovaná vína, která si zaslouží nechat několik let uležet, aby mohla plně rozvinout svůj potenciál. Tento „divočák“ je plným a elegantním vínem, které se Vám odmění, když si na něj uděláte čas a budete mu věnovat pozornost. Víno zrálo v nových barikových sudech z francouzského bednařství Francois Freres o objemu 228l po dobu 18 měsíců. Moravské zemské víno. Vůně kandované višně, višňový likér, eukalyptus. Chuť mohutná, strukturovaná, bohatá, višně. Doporučujeme k zvěřina, pečená tmavá masa.

 • Ryzlink rýnský pozndí sběr 2021

  204 

  Polosuché bílé víno odrůdy Ryzlink rýnský 2021, pozdní sběr, z řady Pozdravy z Národního parku Podyjí vinařství THAYA. Jakostní s přívlastkem. Vůně exploze ovocných tónů, zejména citrusů. Chuť vyvážená, výrazná kyselinka, pikantní závěr.. Doporučujeme k salát z červené řepy, terina ze štiky.

 • Sauvignon VOC 2019

  206 

  Čistá, zelenkavá barva se zlatavými odstíny. Vůně je výrazná, čistá s krásnými tóny angreštu a černého rybízu. Chuť je svěží a strukturní, lehce ovocná, se svěží kyselinkou a výraznou mineralitou. Dochuť vína je dlouhá s lehce limetkovo-slaným závěrem. VOC. Vůně výrazná, černý rybíz, angrešt. Chuť strukturovaná, minerální. Doporučujeme k hovězí maso, aromatické sýry.

 • Sauvignon VOC 2019

  206 

  Čistá, zelenkavá barva se zlatavými odstíny. Vůně je výrazná, čistá s krásnými tóny angreštu a černého rybízu. Chuť je svěží a strukturní, lehce ovocná, se svěží kyselinkou a výraznou mineralitou. Dochuť vína je dlouhá s lehce limetkovo-slaným závěrem. VOC Znojmo. Vůně výrazná, černý rybíz, angrešt. Chuť strukturovaná, minerální. Doporučujeme k hovězí maso, aromatické sýry.

 • Thaya APRI Pinot Noir 2018

  539 

  Prémiové víno vinařství Thaya, pro jehož výrobu se používají jen ty nejlepší hrozny a podstupuje náročný proces vinifikace. Jedná se o sofistikovaná vína, která si zaslouží nechat několik let uležet, aby mohla plně rozvinout svůj potenciál. Tento „divočák“ je plným a elegantním vínem, které se Vám odmění, když si na něj uděláte čas a budete mu věnovat pozornost. Víno zrálo v nových barikových sudech z francouzského bednařství Francois Freres o objemu 228l po dobu 18 měsíců. Moravské zemské víno. Vůně kandované višně, višňový likér, eukalyptus. Chuť mohutná, strukturovaná, bohatá, višně. Doporučujeme k zvěřina, pečená tmavá masa.

 • Thaya APRI Pinot Noir 2020

  544 

  Barva je světlejší, granátová s cihlovými odlesky. Ve vůni najdeme tóny třešňové pecky a višňového likéru. Chuť je vyvážená, vrstevnatá s tóny vařeného červeného ovoce, brusinek a červeného rybízu. Závěr příjemně doplňuje zrání 18 měsíců na dubových sudech. Moravksé zemské víno. Vůně tóny třešňové pecky a višňového likéru. Chuť vyvážená, vrstevnatá s tóny vařeného červenéh. Doporučujeme k hovězí po burgundsku.

 • Thaya Chardonnay Pozní sběr 2021

  214 

  Víno má krásnou zlatavou barvu. Ve vůni je expresivní se znaky zralého žlutého ovoce a hrušek. Chuť je plná, extraktivní s dominující mineralitou. Jakostní víno s přívlastkem. Vůně zralé žluté ovoce a hrušky. Chuť plná, extraktivní s dominující mineralitou. Doporučujeme k mořské plody,měkké sýry.

 • Thaya Frankovka Rosé Pozdní sběr 2021

  204 

  Expresivní a vyvážené víno světlejší barvy. Vůně je expresivní, vrstevnatá s tóny mačkaných jahod a malin. Znatelně ji doplňuje kořenitost typická pro odrůdu Frankovka. Chuť je harmonická s lehkým zbytkovým cukrem. Dominují zde ovocité tóny s převahou lesních plodů a červeného rybízu. Jakostní víno s přívlastkem. Vůně mačkané jahody, maliny. Chuť lesní ovoce, černý rybíz. Doporučujeme k grilované kuře.

 • Thaya Müller Thurgau Kabinetní 2021

  204 

  Víno má zelenkavou barvu. Vůně představuje typického zástupce této odrůdy. Dominují zde tóny pomela a červeného pomeranče. Ovocné znaky doplňuje kořenitost a mineralita. Chuť koresponduje s vůní a má dlouhou perzistenci. Jakostní víno s přívlastkem. Vůně pomelo, červený pomeranč. Chuť kořenitost, mineralita, pomelo. Doporučujeme k pstruh na grilu.

 • Thaya Muškát moravský Pozdní sběr 2021

  204 

  Opravdu plný Muškát, ve kterém najdeme muškátový květ, citrusy a květ černého bezu. Chuť je šťavnatá s lehkým zbytkovým cukrem a vyváženou kyselinou. V chuti dominuje vjem bezinkového sirupu. Jakostní víno s přívlastkem. Vůně muškátový květ, citrusy a květ černého bezu. Chuť šťavnatá a lehkým zbytkovým cukrem a vyváženo. Doporučujeme k krůtí prsa na šalveji.

 • Thaya Neuburské Pozdní sběr 2021

  204 

  Barva je koncentrovaná se zlatožlutými odlesky. Ve vůni i chuti je typicky odrůdové s tóny citrusů, žlutého a zahradního ovoce. Víno má příjemný minerální charakter a dlouhou perzistenci. Jakostní víno s přívlastkem. Vůně žluté ovoce, citrusy. Chuť zahradní ovoce, jemná kyselinka, dlouhá dochu. Doporučujeme k bíle sýry, zeleninový krém, drubeží maso.

 • Thaya Pinot Gris Pozdní sběr 2021

  204 

  Víno lehké zlatožluté barvy. Vůně je typicky odrůdová s tóny máslové hrušky a chlebové kůrky doprovázená krémovými tóny. V chuti je šťavnaté s příjemnou kyselinou. Jakostní víno s přívlastkem. Vůně máslová hruška, ovocná. Chuť šťavnatá, jemná kyselinka, minerální. Doporučujeme k hutná a kořeněná jídla nebo rybí speciality.

 • Thaya Pinot Noir Rosé Pozdní sběr 2021

  204 

  Harmonické suché rosé z odrůdy Pinot Noir od Thaya. Ve vůni tóny třešňového květu a jasmínu. Harmonická chuť s tóny ranných třešní a malin. Delší dochuť. Jakostní víno s přívlastkem. Vůně svěží, ovocná. Chuť třešňový květ, jasmín. Doporučujeme k terina ze zvěřiny.

 • Thaya Ryzlink rýnský Pozdní sběr 2021

  204 

  Polosuché bílé víno odrůdy Ryzlink rýnský 2021, pozdní sběr, z řady Pozdravy z Národního parku Podyjí vinařství THAYA. Jakostní víno s přívlastkem. Vůně exploze ovocných tónů, zejména citrusů. Chuť vyvážená, výrazná kyselinka, pikantní závěr. Doporučujeme k salát z červené řepy, terina ze štiky.

 • Thaya Ryzlink vlašský Kabinetní 2021

  204 

  Lehké víno zelenožluté barvy s přímočarou citrusovou aromatikou s tóny sušeného ananasu a kiwi. Chuť je šťavnatá s příjemnou kyselinou postavená na herbálnosti a mineralitě. Jakostní víno s přívlastkem. Vůně luční kvítí, zelené jablíčko. Chuť plná, citrusová, kořenitá. Doporučujeme k mořský jazyk s omáčkou.

 • Thaya Sauvignon blanc Kabinetní 2021

  204 

  Víno s jemnou zelenkavou barvou. Ve vůni jsou typické tóny listu černého rybízu. Chuť je svěží, lehčí, přímočará s tóny větvičky černého rybízu společně s dlouhým minerálním závěrem. Jakostní víno s přívlastkem. Vůně černý rybíz, hluchavka. Chuť minerální doprovázená tóny zelenosti a citrus. Doporučujeme k těstoviny, chřest či kozí sýr.

 • Thaya Sylvánské zelené Pozní sběr 2021

  204 

  Sylvánské Zelené 2021 pozdní sběr, suché. Barva je zelenkavá s lehkými odlesky. Vůně je svěží s tóny citrusové kůry doplněná travnatostí. Chuť je lehčího charakteru se svěží kyselinou doprovázená příjemnou mineralitou. Jakostní víno s přívlastkem. Vůně travnatá, citrusové tony. Chuť svěží, jemná, minerální. Doporučujeme k králičí maso, drubeží, jemné saláty.

 • Thaya Tramín červený Pozdní sběr 2021

  213 

  Víno má světlejší žlutou barvu. Vůně je expresivní, ale vyvážená. Najdeme zde tóny kandovaného liči, růžového oleje ale i charakter hřebíčku a skořice. Chuť je postavená na výraznějším zbytkovém cukru. Převládá zde charakter zralé nektarinky, medu a sušených hrozinek. Víno má středně dlouhý závěr. Jakostní víno s přívlastkem. Vůně liči, hřebíček, skořice. Chuť nektarinky, med, rozinky. Doporučujeme k kuřecí na kari s kokosovým mlékem.

 • Thaya Veltlínské zelené Kabinetní 2021

  204 

  Víno zlatožluté barvy se zelenkavými odlesky. Typicky odrůdová vůně s tóny citrusů, grepové kůry a bílého pepře. Chuť je květnatá s tóny žlutého ovoce doprovázená příjemnou mineralitou. Jakostní víno s přívlastkem. Vůně citrus, grepová kůra a pepř. Chuť květnatá s tóny žlutého ovoce s příjemnou min. Doporučujeme k studené masa, omáčky a slané předkrmy.

 • Thaya Veltlínské zelené VOC 2021

  247 

  Barva je zelenkavá se zlatavými odlesky. Vůně intenzivní s dominujícíi tóny zralého žlutého ovoce a žlutého jablka. Chuť je strukturní, plynule navazuje na vůni. Dochuť je dlouhá s příjemnou kyselinou VOC. Vůně tóny zralého žlutého ovoce a žlutého jablka. Chuť dlouhá s příjemnou kyselinou. Doporučujeme k mušle svatého Jakuba.

 • Veltlínské zelené 2021 VOC

  247 

  Barva je zelenkavá se zlatavými odlesky. Vůně intenzivní s dominujícíi tóny zralého žlutého ovoce a žlutého jablka. Chuť je strukturní, plynule navazuje na vůni. Dochuť je dlouhá s příjemnou kyselinou VOC. Vůně tóny zralého žlutého ovoce a žlutého jablka. Chuť dlouhá s příjemnou kyselinou.. Doporučujeme k mušle svatého Jakuba.

 • Veltlínské zelené kabinetní 2021

  204 

  Víno zlatožluté barvy se zelenkavými odlesky. Typicky odrůdová vůně s tóny citrusů, grepové kůry a bílého pepře. Chuť je květnatá s tóny žlutého ovoce doprovázená příjemnou mineralitou. Jakostní s přívlastkem. Vůně citrus, grepová kůra a pepř. Chuť květnatá s tóny žlutého ovoce s příjemnou min. Doporučujeme k studené masa, omáčky a slané předkrmy.