Zobrazen 1. – 32. z 53 výsledků

 • Chardonnay & Pinot Gris pozdní sběr barrique

  450 

  Elegantní mohutné krémové cuvée bylo školeno v originálních francouzských dubových sudech typu barrique od vyhlášeného bednářství Francois Fréres. Víno bylo připraveno v poměru odrůd 60% Chardonnay, 40% Rulandské šedé. Jakostní víno s přívlastkem. Vůně bohatá, žluté ovoce, použité dřevo. Chuť mohutná, ovocná, krémová. Doporučujeme k tučné ryby, telecí maso.

 • Zástupný symbol

  Cuvée POSPOLU pozdní sběr 2021

  257 

  Léto, slunce, přátelé okolo. Propojení tolik oblíbeného "Šeďáku" a voňavé Pálavy, osvěžené kapkou hádejte čeho… Jakostní víno s přívlastkem. Vůně ovocná,sveží,citrusy. Chuť svěží kyselinka,nasládlý závěr. Doporučujeme k letní drink,grilovaná zelenina..

 • Káva India Sherry AB-AA 1kg

  200 

  Indie má výborné aroma a ojedinělou hutnost. Jedinečná crema (pěna) a výborná chuť dělá z této robusty dobrý podklad pro espreso. V dobrém poměru s arabicou dělá v espreso směsi přímo zázrak.Kávu vám zasíláme čerstvě praženou a její dodání může být prodlouženo podle momentálních kapacit pražírny. Zrnková káva.

 • Merlot výběr z hroznů barrique 2018

  664 

  Nádherně plný a extraktivný Merlot, jediné červené víno z vyhlášeného vinařství Sonberk. Hrozny pro tento kousek vyzrávají na nejlepší poloze vinohradu a následně víno zraje na nových, středně vypálených francouzských barikových sudech po dobu 12 měsíců. Vůně je intenzivní, s tóny zralých ostružin, višňového sirupu a švestkových povidel. Chuť je plná a strukturovaná, můžeme v ní najít tóny divokého koření, opečeného dřeva a povidel. Víno má dlouhý, krásně hřejivý závěr. Jakostní víno s přívlastkem. Vůně intenzivní, ostružiny, višně, povidla. Chuť plná, strukturovaná, kořeněná s tóny dřeva. Doporučujeme k hovězí steaky, komplikovanější pokrmy.

 • Muškát moravský pozdní sběr 2021

  257 

  Barva je světlounce žlutá se zelenkavým odleskem, vůně černého bezu, květu hluchavky a čerstvě posečené trávy. Chuť je šťavnatá, strukturovaná s příjemnou ovocností černého rybízu a kořenitostí v závěru. Jakostní víno s přívlastkem. Vůně intenzivní, ovocně herbální. Chuť šťavnatá, strukturovaná, ovocně kořenitá. Doporučujeme k zapečený chřest, kozí sýry.

 • Pálava Noble rot výběr z hroznů 2019

  449 

  Atraktivní přírodně sladká Pálava vyrobená z botrytických hroznů potěší každého milovníka sladších vín. Vůně je intenzivně ovocná s tóny zralých broskví a kandovaných meruněk s dotekem pomerančových květů. Chuť je delikátní, překvapivě svěží a dlouhá. Víno zaujme svou elegancí a bohatostí. Tato Pálava je vynikající již nyní, což potvrzuje ocenění Prague Premium Gold (94 bodů) z Prague Wine Trophy 2020. Slušet jí bude ale i další zrání na lahvi. Jakostní víno s přívlastkem. Vůně broskev, kandované meruňky, pomerančové květy. Chuť bohatá, delikátní, svěží. Doporučujeme k mořské plody, asijská kuchyně, dezerty.

 • Pálava Noble rot výběr z hroznů 2019

  450 

  Barva zlatavá se slámovými okraji, vůně intenzivní s nádechem kandovaného ovoce, medu a sušených datlů a fíků. Chuť je koncentrovaná a delikátní, plná sladkých tropických plodů a citrusů. Závěr je dlouhý, nádherně vyvážený šťavnatou kyselinkou. Jakostní víno s přívlastkem.

 • Pálava pozdní sběr 2019

  257 

  Populární Pálava v elegantním suchém provedení z vyhlášené trati Sonberk. Víno má atraktivní nazlátlou barvu, aroma je intenzivní s tóny exotického koření, zeleného čaje a fialek. Chuť je příjemně hřejivá a plná, s tóny cukrového melounu a lehkou kořenitostí v závěru. Jakostní víno s přívlastkem. Vůně intenzivní, exotické koření, zelený čaj, fial. Chuť příjemně hřejivá, plná, cukrový meloun. Doporučujeme k pečená drůbež, zrající sýry.

 • Pálava pozdní sběr 2020

  278 

  Populární Pálava v elegantním suchém provedení z vyhlášené trati Sonberk. Víno má atraktivní nazlátlou barvu, aroma je intenzivní s tóny exotického koření, zeleného čaje a fialek. Chuť je příjemně hřejivá a plná, s tóny cukrového melounu a lehkou kořenitostí v závěru. Jakostní víno s přívlastkem. Vůně intenzivní, exotické koření, zelený čaj, fial. Chuť příjemně hřejivá, plná, cukrový meloun. Doporučujeme k pečená drůbež, zrající sýry.

 • Pálava VOC 2017

  386 

  Suchá Pálava je typickým vínem z vinařství Sonberk. Vyznačuje se krásně bohatou aromatikou, do které se promítají květinové tóny růže či lilie, přecházející až do vůně pomerančové kůry. Svěží citrusové plody můžeme nalézt i v její chuti, kde se v závěru objevují plnější projevy vyzrálého exotického ovoce. VOC Mikulov. Vůně bohatá, růže, lílie, mandarinky, pomerančová. Chuť plná, svěží, opulentní, hladká, dlouhá, miner. Doporučujeme k mořské plody, mořské i sladkovodní ryby, tvrd.

 • Pálava VOC 2018

  386 

  Světlejší žlutozelená barva se slámovými odlesky a vyšší viskozita. Aroma je intenzivní a odrůdově typické, připomínající růže, šípkový čaj, lilie nebo sušenou pomerančovou kůru. V chuti je víno elegantní, středně plné a harmonické, s převládajícími tóny zralých pomerančů a grepfruitů, které doprovází podtón sušeného ananasu a manga. Delší, svěží závěr. VOC Mikulov. Vůně intenzivní, růže, lílie, pomerančová kůra. Chuť středně plná, elegantní, dlouhá. Doporučujeme k kořenitější úpravy bílých mas.

 • Pálava VOC 2020

  386 

  Barva světle žlutá s jiskrnými odlesky zlata. Ovocná vůně plná kompotovaných mandarinek, čerstvých rozmačkaných hroznů a sušených bylin. V chuti se na patře objevuje příjemná nasládlost, s tóny čerstvých meruněk, zeleného čaje a exotického koření, přecházející do elegantní suchosti. Závěr je dlouhý, hřejivý s dotekem kandované pomerančové kůry. VOC Mikulov. Vůně kompotované mandarinky,sušené bylinky. Chuť meruňky,zelený čaj,kořenitost. Doporučujeme k asijská kuchyně,kuřecí Supreme.

 • Pálava výběr z hroznů 2018

  300 

  Neskutečně intenzivní, krásně vyvážená a harmonická Pálava ve variantě výběr z hroznů, z vyhlášené trati Sonberk. Víno má okouzlující nazlátlou barvu. Vůně je velmi elegantní, jemná, květinovo-kořenitá. Na patře je víno plné, bohaté, s jemnou pikantní kyselinkou a medovými tóny. Dochuť je dlouhá a harmonická s dotekem perfektně zralých hrušek. Dokonale doplní například sýry zrající nebo sýry s bílou plísní. Jakostní víno s přívlastkem. Vůně elegantní, květinovo-kořenitá. Chuť plná, bohatá, tóny zralých hrušek. Doporučujeme k zrající sýry, sýry s bílou plísní.

 • Riesling VOC 2018

  343 

  100% Riesling z výjimečné trati Sonberk krásné třpytivě nazlátlé barvy se zelenkavými odlesky. Ve vůni je toto víno primárně ovocné s převahou citrusových tónů a zralých meruněk s náznakem akátového medu a včelího vosku. Chuť je přímá a šťavnatá, můžeme v ní najít čerstvé meruňky s kořenitým podtónem a dlouhým závěrem. Víno je krásně pitelné již nyní, ale slušet mu bude i několik dalších let na lahvi. Pyšnit se může oceněním Decanter World Wine Awards 2020 – Silver (90 bodů) a Prague Premium Gold (92 bodů) z Prague Wine Trophy 2020. VOC Mikulov. Vůně meruňky, citrusy, akátový med, včelí vosk. Chuť šťavnatá, ovocná, meruňky, kořenitá. Doporučujeme k uzený losos, drůbež, polotvrdé sýry.

 • Riesling VOC 2019

  364 

  Barva zlatá a jiskrná se žlutými okraji. Vůně je elegantní, bohatá na tóny vinohradnické broskve a meruňky s náznakem včelí plástve. Chuť je komplexní, strukturovaná a kořenitá s dotekem ovocnosti v podobě bílé broskve a meruňky. Závěr je středně dlouhý s nádechem včelího vosku, medu a výrazným minerálním tónem. Ocenění Best of Riesling 2021 – 87 b. Prague Wine Trophy 2021 – Prague Premium Gold (91 b.) Decanter World Wine Awards 2021 – Stříbrná medaile (90 b.) VOC Mikulov. Vůně broskve a meruňky s náznakem včelí plástve. Chuť strukturovaná a kořenitá s dotekem ovocnosti. Doporučujeme k uzený losos, drůbež, polotvrdé sýry.

 • Riesling výběr z cibéb 2014

  449 

  Neskonale ušlechtilý Ryzlink rýnský z botrytických hroznů z vynikající viniční tratě Sonberk. Bohatý buket vína je elegantní, ale přitom výrazný, nabízející tóny zralého až džemového bílého ovoce či včelí plástve. Na patře je nesmírně vrstevnaté, plné a díky vyšší kyselince perfektně vyvážené a noblesní. V neutuchajícím závěru se objevují až sirupové tóny rakytníku či máslové hrušky. Víno má výborný archivační potenciál. Jakostní víno s přívlastkem. Vůně elegantní, bohatá, zralé bílé ovoce, med. Chuť harmonická, elegantní, vrstevnatá, ovocitá, d. Doporučujeme k foie gras, Roquefort, sladké dezerty.

 • Riesling výběr z cibéb 2014

  799 

  Jakostní víno s přívlastkem. Vůně zralé bílé ovoce s tóny včelí plástve. Chuť sladká s decentní kyselinkou. Doporučujeme k husím játrům, rebarborovému koláči,pro archiv.

 • Rulandské šedé & Chardonnay pozdní sběr 2018

  236 

  V tomto povedeném cuvée převládá odrůda Rulandské šedé šedesáti procenty, doplněná o odrůdu Chardonnay. Víno z nich scelené se vyznačuje velmi příjemnou živostí, kteá vybízí k dalšímu a dalšímu napití. Aromatika se vyznačuje čerstvou broskví, chuť je pak ovocná, plná, šťavnatá s krásnými kořenitými tóny. Dochuť každého doušku zůstává v ústech velmi dlouho. Jakostní víno s přívlastkem. Vůně atraktivní, bohatá, ovocitá. Chuť lehčí, svěží, šťavnatá, kořenitý a dlouhý záv. Doporučujeme k lehké paštiky, sladkovodní ryby, drůbež.

 • Rulandské šedé pozdní sběr 2020

  257 

  Jakostní víno s přívlastkem pozdní sběr, suché, jiskrné víno s barvou ušlechtilého zlata s vůní bílé broskve a zralé meruňky. V chuti dominuje vyzrálá máslová hruška podpořená živou kyselinkou žlutých mirabelek a příjemnou kořenitostí. Jakostní víno s přívlastkem. Vůně bíla broskev,meruňky. Chuť máslová hruška,mirabelky,kořenitý závěr. Doporučujeme k zrající sýry,kuřecí maso, lehké saláty.

 • Ryzlink rýnský pozdní sběr 2019

  257 

  Stěžejní sonberská odrůda ve Stříbrné verzi. Jakostní víno s přívlastkem pozdní sběr, suché, barva zlatavě jiskrná, vůně zralé meruňky, citrusů a lipových květů. Chuť je živá s noblesními tóny sušené meruňky a příjemným minerálním závěrem. Jakostní víno s přívlastkem. Vůně sušené meruňky, včelí vosk a med. Chuť kořenitá a minerální s dominatní citrusovou o.

 • Sauvignon pozdní sběr 2019

  257 

  Barva je světlounce žlutá se zelenkavým odleskem, vůně černého bezu, květu hluchavky a čerstvě posečené trávy. Chuť je šťavnatá, strukturovaná s příjemnou ovocností černého rybízu a kořenitostí v závěru. Jakostní víno s přívlastkem. Vůně intenzivní, ovocně herbální. Chuť šťavnatá, strukturovaná, ovocně kořenitá. Doporučujeme k zapečený chřest, kozí sýry.

 • Sauvignon pozdní sběr 2020

  257 

  Barva je světlounce žlutá se zelenkavým odleskem, vůně černého bezu, květu hluchavky a čerstvě posečené trávy. Chuť je šťavnatá, strukturovaná s příjemnou ovocností černého rybízu a kořenitostí v závěru. Jakostní víno s přívlastkem. Vůně intenzivní, ovocně herbální. Chuť šťavnatá, strukturovaná, ovocně kořenitá. Doporučujeme k zapečený chřest, kozí sýry.

 • Semillon & Sauvignon pozdní sběr 2015

  343 

  Cuvée těchto dvou odrůd z moravských vinic, kterému dominuje právě Sémillon, může mnohé překvapit. Po prvním ochutnání však každého i potěšit. Jedná se o již dospělé víno, které zrálo nějakou dobu v dubových sudech. Ty mu předaly plný, opulentnější a elegantní projev. V chuti nalezneme krásnou ovocnost, ale i tóny smetany či mléčné čokolády. Skvěle se bude doplňovat s asijskou kuchyní. Jakostní víno s přívlastkem. Vůně noblesní, komplexní, jemná, tóny dřeva. Chuť opulentní, ovocná, do smetany, dřeva a bílé č. Doporučujeme k sushi, světlé maso se smetanovým přelivem, sý.

 • Semillon & Sauvignon pozdní sběr 2015

  343 

  Cuvée těchto dvou odrůd z moravských vinic, kterému dominuje právě Sémillon, může mnohé překvapit. Po prvním ochutnání však každého i potěšit. Jedná se o již dospělé víno, které zrálo nějakou dobu v dubových sudech. Ty mu předaly plný, opulentnější a elegantní projev. V chuti nalezneme krásnou ovocnost, ale i tóny smetany či mléčné čokolády. Skvěle se bude doplňovat s asijskou kuchyní. Jakostní víno s přívlastkem. Vůně noblesní, komplexní, jemná, tóny dřeva. Chuť opulentní, ovocná, do smetany, dřeva a bílé č. Doporučujeme k sushi, světlé maso se smetanovým přelivem, sý.

 • Seznamte se: Vinařství Sonberk

  2 081 

  Vinařství Sonberk je skutečným klenotem moravského vinařství. Hospodaří na zhruba 50 hektarech vlastních vinic, které obklopují budovu vinařství, které získává mnoho ocenění včetně několikanásobného titulu Vinařství roku. Zaměřuje se především na odrůdy Ryzlink rýnský, Pálava, Tramín, Sauvignon, ale i burgundské odrůdy či skvělý Merlot.
  Obsah kartonu:

  Ryzlink rýnský pozdní sběr 2019 Stříbrný Sonberk
  Sauvignon pozdní sběr 2020 Stříbrný Sonberk
  Semillon / Sauvignon 2015 pozdní sběr Velký Sonberk
  Pálava VOC 2018 Velký Sonberk
  Tramín pozdní sběr 2019 Stříbrný Sonberk
  Merlot výběr z hroznů barrique 2018 Velký Sonberk

 • Seznamte se: Vinařství Sonberk

  2 081 

  Vinařství Sonberk je skutečným klenotem moravského vinařství. Hospodaří na zhruba 50 hektarech vlastních vinic, které obklopují budovu vinařství, které získává mnoho ocenění včetně několikanásobného titulu Vinařství roku. Zaměřuje se především na odrůdy Ryzlink rýnský, Pálava, Tramín, Sauvignon, ale i burgundské odrůdy či skvělý Merlot.
  Obsah kartonu:

  Ryzlink rýnský pozdní sběr 2019 Stříbrný Sonberk
  Sauvignon pozdní sběr 2020 Stříbrný Sonberk
  Semillon / Sauvignon 2015 pozdní sběr Velký Sonberk
  Pálava VOC 2018 Velký Sonberk
  Tramín pozdní sběr 2019 Stříbrný Sonberk
  Merlot výběr z hroznů barrique 2018 Velký Sonberk

 • Sonberk Chardonnay & Pinot Gris Pozdní sběr 2018

  450 

  Cuvée burgundských odrůd složené se 80 % odrůdy Chardonnay a 20 % odrůdy Pinot gris. Vína byla školená ve francouzských barikových sudech od vyhlášeného bednářství Francois Fréres. Barva světlounce žlutá se zlatavými okraji, vůně noblesní a jemná s tóny mirabelek, bílých broskví, smetany a pražených lískových oříšků. Chuť je elegantní a přitom plná, ovocná s příjemnou kyselinkou. Závěr je bohatý s lehkým dotekem dřeva, vinohradnické broskve a sušené meruňky. Doporučujeme podávat po krátké dekantaci při teplotě 14 – 16°C. Jakostní víno s přívlastkem. Vůně tóny mirabelek, bílých broskví, smetany. Chuť ovocná s příjemnou kyselinkou. Doporučujeme k skvělé k telecímu na houbách s domácími máslo.

 • Sonberk Cuvée POSPOLU II. Pozdní sběr 2021

  267 

  Léto, slunce, přátelé okolo. Propojení tolik oblíbeného "Šeďáku" a voňavé Pálavy, osvěžené kapkou hádejte čeho… Jakostní víno s přívlastkem. Vůně ovocná,sveží,citrusy. Chuť svěží kyselinka,nasládlý závěr. Doporučujeme k letní drink,grilovaná zelenina..

 • Sonberk Merlot Výběr z hroznů 2020

  632 

  Barva zlatá a jiskrná se žlutými okraji. Vůně je elegantní, bohatá na tóny vinohradnické broskve a meruňky s náznakem včelí plástve. Chuť je komplexní, strukturovaná a kořenitá s dotekem ovocnosti v podobě bílé broskve a meruňky. Závěr je středně dlouhý s nádechem včelího vosku, medu a výrazným minerálním tónem. Ocenění Best of Riesling 2021 – 87 b. Prague Wine Trophy 2021 – Prague Premium Gold (91 b.) Decanter World Wine Awards 2021 – Stříbrná medaile (90 b.) Jakostní víno s přívlastkem. Vůně broskve, sušeného ovoce a bylinky. Chuť jemná, s nádechem kandovaného ovoce, zralé me. Doporučujeme k tučná jídla, tvrdé sýry.

 • Sonberk Merlot Výběr z hroznů Barrique 2018

  664 

  Nádherně plný a extraktivní Merlot, jediné červené víno z vyhlášeného vinařství Sonberk. Hrozny pro tento kousek vyzrávají na nejlepší poloze vinohradu a následně víno zraje na nových, středně vypálených francouzských barikových sudech po dobu 12 měsíců. Vůně je intenzivní, s tóny zralých ostružin, višňového sirupu a švestkových povidel. Chuť je plná a strukturovaná, můžeme v ní najít tóny divokého koření, opečeného dřeva a povidel. Víno má dlouhý, krásně hřejivý závěr. Jakostní víno s přívlastkem. Vůně intenzivní, ostružiny, višně, povidla. Chuť plná, strukturovaná, kořeněná s tóny dřeva. Doporučujeme k hovězí steaky, komplikovanější pokrmy.

 • Sonberk Muškát moravský Pozdní sběr 2021

  205 

  Barva je světlounce žlutá se zelenkavým odleskem, vůně černého bezu, květu hluchavky a čerstvě posečené trávy. Chuť je šťavnatá, strukturovaná s příjemnou ovocností černého rybízu a kořenitostí v závěru. Jakostní víno s přívlastkem. Vůně intenzivní, ovocně herbální. Chuť šťavnatá, strukturovaná, ovocně kořenitá. Doporučujeme k zapečený chřest, kozí sýry.

 • Sonberk Pálava Pozdní sběr 2021

  278 

  Nejlehčí verze ze všech sonberských vín odrůdy Pálava. Barvy žluté se zlatavými okraji, vůně žlutého melounu, sladkého koření a květů růží. Chuť je komplexní, kořenitá, plná exotického ovoce a příjemnou mineralitou v závěru. Jakostní víno s přívlastkem. Vůně vůně žlutého melounu, sladkého koření a květů. Chuť komplexní, kořenitá, plná exotického ovoce. Doporučujeme k pečená drůbež, zrající sýry.