Zobrazuji všechny 3 výsledky

 • Le Volte dell'Ornellaia 2018

  928 

  Mladší bratříček veleslavného vína Ornellaia. Kombinuje v sobě středomořskou opulenci a velkorysost se strukturou a komplexitou. Merlot, Sangiovese a Cabernet Sauvignon. Jednotlivé odrůdy byly samostatně vinifikovány na nerezu, poté zrály částečně na barikových sudech po Ornellaie, částečně v betonových tancích.

  Víno je perfektně zralé, živé, ovocné, s jemnou a bohatou texturou, podtrženou jasným ovocem.

  IGP. Vůně intenzivní, bohatá, ovocně květinová, koření. Chuť elegantní, komplexní, jemná, jemné taniny. Doporučujeme k těstoviny s lanýži, hovězí a zvěřina.

 • Ornellaia DOC 2017

  6 923 

  Slavné cuvée ve stylu Bordeaux z toskánské apelace DOC Bolgheri. Ornellaia 2017 je blend 57% Cabernet Sauvignon, 25% Merlot, 10% Petit Verdot a 9% Cabernet Franc. Ročník 2017 byl přející, velmi suchý, ale teplý a prosluněný, což umožnilo vznik příkladného, velkého toskánského vína. Ornellaia je na nose komplexní, dominují tóny zralého bobulovitého ovoce přecházející v kořeněný projev s tóny cedrového dřeva. Chuť je plná, vrstevnatá, s perfektně strukturovanými taniny. Víno zrálo 18 měsíců v barikových sudech, z čehož 70% tvoří nové sudy a 30% již jednou využité sudy. DOC. Vůně komplexní, bobulovité ovoce, koření, cedr. Chuť bohatá, hluboká, strukturovaná, dlouhá. Doporučujeme k zvěřina, těžší úpravy jehněčího.

 • Ornellaia DOC 2017 Solare

  6 923 

  Slavné cuvée ve stylu Bordeaux z toskánské apelace DOC Bolgheri. Ornellaia 2017 je blend 57% Cabernet Sauvignon, 25% Merlot, 10% Petit Verdot a 9% Cabernet Franc. Ročník 2017 byl přející, což umožnilo vznik příkladného, velkého toskánského vína. Ornellaia je na nose komplexní, dominují tóny zralého bobulovitého ovoce přecházející v kořeněný projev s tóny cedrového dřeva. Chuť je plná, vrstevnatá, s perfektně strukturovanými taniny. Víno zrálo 18 měsíců v barikových sudech, z čehož 70% tvoří nové sudy a 30% již jednou využité sudy.
  Lahev Solare je unikátní, jelikož se v každé bedýnce (6 ks) nachází pouze jedna. Její etiketa byla navržena argentinským výtvarníkem Tomásem Saraceno. Solare zosobňuje ročník 2017, který byl mimořádně horký a plný slunce. Zároveň chce touto etiketou umělec upozornit na vliv, který máme na životní prostředí. Etiketa je vyrobena s použitím termochromické barvy, mění tedy barvu při zahřátí lahve v ruce. Tato výjimečná lahev se hodí do sběratelské edice, jelikož každý rok etikety navrhuje jiný umělec. DOC. Vůně komplexní, bobulovité ovoce, koření, cedr. Chuť bohatá, hluboká, strukturovaná, dlouhá. Doporučujeme k zvěřina, těžší úpravy jehněčího.