Zobrazuji všech 7 výsledků

 • Kraus Chardonnay Zemské 2020

  194 

  Víno pochází z první sklizně viniční tratě Klamovka. Jedná se se o velice svěží šťavnaté víno s tóny hrušek, pomerančů, ananasu a květů akátů. České zemské víno. Vůně tropické ovoce. Chuť ananas, žluté hrušky, pomeranče.

 • Kraus Hibernal Zemské 2021

  216 

  Odrůda Hibernal je křížencem Ryzlinku rýnského a odrůdy Chancelor. Hodí se pro severnější vinařské oblasti, kde se těší stále rostoucí oblibě. Dělají se z ní lehce srozumitelná, která mohou být každodenním společníkem. Ve vůni je víno intenzivní s tóny svěžích citrusů, meruněk a černého rybízu. Chuť je vyvážená a svěží s dlouhým a pikantním závěrem. České zemské víno. Vůně intenzivní, citrusy, černý rybíz, meruňky. Chuť komplexní, svěží, pikantně kořenitá. Doporučujeme k pečená drůbež, polotvrdé zrající sýry.

 • Kraus Pinot Cuvée Klamovka 2018

  270 

  Víno prémiové řady vzniklo z hroznů z vinice Klamovka. Je plné a strukturní, kvašení a zrání proběhlo ve dřevěném sudu přirozeně bez regulace teploty, mladé víno bylo ponecháno delší dobu v kontaktu s jemnými kaly pro zvýšení plnosti chuti. Aromatika je komplexní, převládají citrusy, meruňka a sušené ovoce s jemným kvasinkovým podtónem. České zemské víno. Vůně komplexní, citrusy, meruňky, sušené ovoce. Chuť plná, strukturovaná, bohatá. Doporučujeme k pinot Cuvée Klamovka.

 • Kraus Pinot Noir Zemské 2020

  205 

  Víno je jemné, elegantní s projevy lesní jahody. S vývojem v lahvi se přidávají tóny marmelády, pražené kávy, čokolády a tabákového listu. Ležení v sudech „barrique“ pomáhá ke správnému vývoji vína. Víno je komplexní, jeho kvalita vynikne po několika minutách po nalití do sklenky či dekantaci České zemské víno. Vůně lesní jahody,marmeláda. Chuť káva,čokoláda,tabakový list. Doporučujeme k pernatá zvěřina,hovězí steak.

 • Kraus Ryzlink rýnský Fundament 2017

  249 

  Velmi komplexní a hladké víno z královské odrůdy Riesling. Víno kvasilo na slupkách při teplotě 18°C, a to po dobu čtyř týdnů. Díky tomu získává tmavší barvu a výraznější třísloviny. Zrání probíhalo v dřevěných sudech. Ve vínu se projevují tóny sušeného ovoce, chuť je velmi komplexní a dlouhá. České zemské víno. Vůně komplexní, výraznější, ovocitá, dotek dřeva. Chuť plná, hebké taniny, pevná a široká, dlouhá. Doporučujeme k uzeniny, smetanové omáčky, Raclette.

 • Kraus Ryzlink rýnský Zemské 2020

  194 

  Ryzlink rýnský je klasickou odrůdou severních oblastí. Víno je typické vyšší kyselinkou a svěžestí v chuti. České zemské víno. Vůně citrusové plodyk žlutý meloun, broskev a med. Doporučujeme k sladkovodní ryby.

 • Kraus Tramín červený Zemské 2018

  194 

  Chuťově plné, extraktivní víno vyrobené z vyzrálých hroznů s cukernatostí 24,5° ČNM. Vůně i chuť je intenzivní s odrůdovou aromatikou květů růže a citrusů. České zemské víno. Vůně ovocná,kořenitá. Chuť květy růže a citrusů.. Doporučujeme k ke sladkým dezertům či slaným sýrům s modrou.