Zobrazuji všechny 4 výsledky

 • Tramín 2018

  194 

  Chuťově plné, extraktivní víno vyrobené z vyzrálých hroznů s cukernatostí 24,5° ČNM. Vůně i chuť je intenzivní s odrůdovou aromatikou květů růže a citrusů. Jakostní víno. Vůně ovocná,kořenitá. Chuť květy růže a citrusů.. Doporučujeme k ke sladkým dezertům či slaným sýrům s modrou.

 • Tramín červený pozdní sběr 2018

  203 

  Víno zrálo 10 měsíců ve velkém sudu z dubu ze Žďánického lesa. Mělo tedy čas dokonale rozvinout svoje aroma. Krásná, elegantní vůně pomerančového likéru, červeného grepu, mandarinkové kůry a karamelu. Plná, kořeněná chuť s dotekem vanilky, která je pro Tramín typická. Skvěle se hodí ke králičímu masu a ovocným moučníkům. Jakostní víno s přívlastkem. Vůně elegantní, pomerančový likér, citrusy. Chuť plná, kořeněná, tóny vanilky. Doporučujeme k ovocné moučníky, králičí maso.

 • Tramín výběr z hroznů 2020

  450 

  Víno barvy jiskrného zlata. Vůně ohromí tóny čerstvých rozmačkaných hroznů krásně snoubených s vyzrálou mandarinkou a květy růží. Chuť je intenzivní, plná vánočního koření a exotického ovce. Nádherná kořenitost v kombinaci s dlouhým závěrem a decentní kyselinou dává nezapomenutelný zážitek. Jakostní víno s přívlastkem. Vůně žlutý meloun,tropické ovoce. Chuť květy ruží,meloun,grepová kura. Doporučujeme k asijská kuchyně,mořské plody.

 • Vinařství VICAN Tramín červený 2021

  Vinařství VICAN Tramín červený 2021, Pod Mušlovem, výběr z bobulí, VICAN, polosladké

  360 

  HODNOCENÍ VLÁDI VAŇKA z OceněnáVína.cz

  88 bodů – Tramín, který mě baví pít, zaujal mě především parádně vyvážený zbytkový cukr, který neuvěřitelně dobře hraje se zvonivě šťavnatou minerálně citrusovou kyselinkou – to v překladu znamená, že se víno bude dát velmi dobře pít a nejedná se žádnou utahanou slaďárnu.

  DALŠÍ OCENĚNÍ KVALITY VÍNA:

   • Zlatá medaile – Festwine 2022

   • Zlatá mediale – Král vín 2022

   • Zlatá medaile – Asia Wine Trophy 2022

   • Dvojitá zlatá medaile – Texas International Wine Competition 2023

    Po přičichnutí Vás přivítá komplexní aroma čajových růží, tónů liči, medu, květinového nektaru, objevíte i jemné tóny karamelu a nechybí ani limetková svěžest, aroma působí bohatým a opulentním dojmem. Přes hezké aroma si mé srdce toto víno získalo především díky mistrné rovnováze mezi vyšším zbytkovým cukrem a štavnatou kyselinkou. Příjemně sladké tóny medu a kandovaného ovoce tak dokonale vyvažuje zvonivá minerálně citrusová šťavnatost, která dělá z popíjení tohoto vína parádní zážitek. Není to rozhodně žádný utahaný polosladký Tramín, ale živé víno, které vás bude bavit popíjet. Dochuť je delší s dozvukem růží medu a citrusové svěžesti.