Zobrazuji všechny 4 výsledky

 • Zástupný symbol

  Tramín červený 2019, pozdní sběr, Sedlák, polosuché

  449 
 • Vinařství Piálek & Jäger Tramín červený 2022

  Vinařství Piálek & Jäger Tramín červený 2021, výběr z hroznů, Piálek & Jäger, polosladký

  280 

  HODNOCENÍ VLÁDI VAŇKA z OceněnáVína.cz

  87 bodů –  opulentně polosladký styl plný aroma medu, rozinek a typických aroma Tramínu, super je přítomnost svěží kyselinky, která balancuje vyšší zbytkový cukr, celkově se jedná o vyzrálejší, sladší opulentnější styl vína.

  Aroma jde primárně do tónů rozinek, medu, objevují se i typické tóny růží a kořenitosti až exotického liči, objevuje se i vůně medové plástve s náznaky vosku.

  Chuť je opulentně sladká, nicméně příjemně osvěžena živou kyselinkou, která postupně balancuje víno a přináší potřebnou dávku svěžesti, v chuti se linou rozinkově medové tóny, liči i květinové tóny růží. Dochuť je delší ovocně medová.

 • Vinařství Sedlák Tramín červený 2019

  Vinařství Sedlák Tramín červený 2019, pozdní sběr, Sedlák, polosuché

  299 

  HODNOCENÍ VLÁDI VAŇKA z OceněnáVína.cz

  88 bodů –  za mě pěkně zvládnutý čistý Tramín, který dělá dobré jméno nejen své odrůdě, ale i umu vinařství Sedlák – ročník 2019 dostal do vínku nejen krásnou aromatiku,ale i příjemnou šťavnatost, která víno krásně drží v rovnováze a balancuje aromatičnost vína a lehký zbytkový cukr. 

   

  Aroma je koncentrované, komplexní a mnohovrstevnaté od medově rozinkových tónů, přes tóny růže, exotického liči až po květinový nektar, vše sladěné a čisté.

  V chuti víno zaujme pěknou kyselinkou a svěží ovocně kořenitým charakterem s příjemným medově voskovým podtónem příjemným překvapením je i minerální slanost. Dochuť je delší, kořenitá…

 • Vinařství Thaya Tramín červený 2021

  Vinařství Thaya Tramín červený 2021, pozdní sběr, THAYA, polosladké

  185 

  HODNOCENÍ VLÁDI VAŇKA z OceněnáVína.cz

  84 bodů –  velmi solidní poměr kvality a ceny na běžné popíjení pro milovníky této expresivní odrůdy, oceňuji na něm lehkost, pitelnost a svěží kyselinku, která víno příjemně odlehčuje.

  Aroma je jemnější s typickými tóny růže, medovostí a kořenitostí, nechybí ani lehké citrusové tóny a nos tak působí příjemně odlehčeně.

  V chuti kromě medově sladkých tónů s akcenty růží a kořenitosti ucítíte příjemnou kyselinku a citrusové tóny, charakter vína je pocitově lehčí a dobře pitelný což je velmi příjemné zjištění. I když je víno tramínově expresivní a nasládlé, velmi solidní kyselinka jej skvěle odlehčuje. Dochuť je střední kořenitá s dozvuky růží a citrusové šťavnatosti