Zobrazuji všechny 2 výsledky

 • Pinot blanc 2020

  Pinot blanc 2020, pozdní sběr, Vinařství Obelisk, suché

  240 

  HODNOCENÍ VLÁDI VAŇKA z OceněnáVína.cz

  87/88 bodů –  toto Rulandské bílé mě dostalo svým komplexním charakterem, minerální slaností v chuti a velmi dobrou strukturou. Navíc se skvělým poměrem kvality a ceny. 

  Nos je koncentrovaný a komplexní objevíte jak tóny vyzrálého žlutého ovoce, bílých květů, se ve víně vyvinuly během dvou let ležení v lahvi velmi zajímavé lísko-oříškové a pečivové tóny, které velmi hezky doplňují ovocně květinové tóny vína.

  Chuť je pěkně extraktivní, plná a skvěle minerálně slaná, víno má super strukturu, a i v chuti se ovocně květinové tóny prolínající se svěžími citrusy, ale i zde ucítíte tóny pečiva a oříšků. Dochuť je delší s velmi svěžím citrusově minerálním dozvukem a chutí dát si další doušek.

 • Vinařství Ilias BIO Pinot blanc 2020

  Vinařství Ilias BIO Pinot blanc 2020, Family reserve, pozdní sběr, Ilias, suché

  350 

  HODNOCENÍ VLÁDI VAŇKA z OceněnáVína.cz

  88/89 bodů –  povedené víno s citlivě integrovanými tóny ušlechtilého dřeva. Které neruší, ale naopak skvěle doplňuje ovocný charakter vína, víno je mnohovrstevnaté a je radost objevovat jeho chutě a vůně, rozhodně stojí za hřích navíc v bio kvalitě a z ikonického vinařství Ilias. 

  Na nose ucítíte komplexí plejádu vůní od perfektně vyzrálého žlutého až exotického ovoce, zralé hrušky máslovky, broskve , ale i tóny vanilky, kořenitosti a ušlechtilého dřeva celkový dojem je mnohovrstevnatý, harmonický a dřevo je použito s citem, takže příjemně doplňuje a rozvíjí charakter vína.

  V chuti se toto Rulandské bílé projevuje v souladu s očekávání z aroma vína objevují se zde exotické tóny až do banánů, vyzrálé žluté melouny, zralé hrušky, vanilka a jemná kořenitost, nechybí parádní šťavnatá kyselinka a jemná slaná minerální linka. Tělo vína je v perfektní harmonii a ze všech stran útočí na vaše smysly. Dochuť je dlouhá ovocně vanilková se šťavnatým dozvukem, který láká k dalšímu doušku.