Zobrazuji všech 5 výsledků

 • BIO Rulandské bílé 2022

  BIO Rulandské bílé 2022, Přátelé Pavlova, suché

  229 

  HODNOCENÍ VLÁDI VAŇKA z OceněnáVína.cz

  85+ bodů – víno, které si na nic nehraje, ale doručuje velmi solidní hodnotu a parádní pitelnost. Má ovocně – květinový nos, šťavnaté tělo a schopnost svádět k dalšímu doušku, nechybí ani slaná mineralita a navíc je víno v bio kvalitě..

  Aromatika vína je květinově ovocná. Objevíte zde vůně lučních květů, zralých broskví, nechybí ani svěží tóny citrusů a jemné tóny slaměnek a květinového nektaru.

  V chuti je víno příjemně vyvážené a ovocnost žlutého ovoce příjemně balancuje šťavnatá kyselinka a jemná minerální slanost, příjemný je i celý průběh chuti a víno má solidní strukturu, ale na nic si nehraje a nabízí hlavně parádní pitelnost a doslova vás bude lákat k dalšímu doušku. Takže opatrně…

  Střední ovocně květinová dochuť se šťavnatým dozvukem, který láká k dalšímu napití .

 • Pinot blanc 2021

  Pinot blanc 2020, pozdní sběr, Vinařství Obelisk, suché

  240 

  HODNOCENÍ VLÁDI VAŇKA z OceněnáVína.cz

  87/88 bodů –  toto Rulandské bílé mě dostalo svým komplexním charakterem, minerální slaností v chuti a velmi dobrou strukturou. Navíc se skvělým poměrem kvality a ceny. 

  Nos je koncentrovaný a komplexní objevíte jak tóny vyzrálého žlutého ovoce, bílých květů, se ve víně vyvinuly během dvou let ležení v lahvi velmi zajímavé lísko-oříškové a pečivové tóny, které velmi hezky doplňují ovocně květinové tóny vína.

  Chuť je pěkně extraktivní, plná a skvěle minerálně slaná, víno má super strukturu, a i v chuti se ovocně květinové tóny prolínající se svěžími citrusy, ale i zde ucítíte tóny pečiva a oříšků. Dochuť je delší s velmi svěžím citrusově minerálním dozvukem a chutí dát si další doušek.

 • Pinot blanc exklusive 2020

  Pinot blanc exklusive 2020, pozdní sběr, Skalák, suché

  225 

  HODNOCENÍ VLÁDI VAŇKA z OceněnáVína.cz

  87/88 bodů – Velmi povedené svůdně bohaté a komplexní víno s harmonicky vyladěným tělem a dobrou strukturou. Navíc je příjemně nazrálé a nabízí parádní poměr kvality a ceny.

   

  DALŠÍ OCENĚNÍ KVALITY VÍNA:

  • Velká zlatá medaile – Prague WineTrophy 2022

  Aroma je svůdně bohaté a komplexní, ucítíte květinové tóny, až do květinového nektaru, kandované ovoce, medovost a typické tóny čerstvě upečené chlebové kůrky a ucítíte i tóny lískových oříšků. Nechybí ani osvěžující vůně citrusů.

  V chuti víno reflektuje dojem z aromatiky a doručuje vše od květinového nektaru, ovoce, náznaků medovosti a oříšků, až po slanou mineralitu a šťavnaté citrusy, které dávají vínu parádní strukturu a balancují explozi chutí a vůní, které toto víno nabízí do vyladěné harmonie.

  Dochuť je delší se šťavnatým ovocně kořenitým dozvukem.

   
 • Pinot blanc Hintertály 2019

  Pinot blanc Hintertály 2019, pozdní sběr, Vinařství Obelisk, suché

  315 

  HODNOCENÍ VLÁDI VAŇKA z OceněnáVína.cz

  92 bodů – Velké víno, dostanete dokonalý zážitek ve skleničce. Z mého pohledu parádní práce vinaře, jednoznačně povedené komplexní a elegantní, zároveň se skvělou strukturou, slanou minerální šťavnatostí, velmi dlouhou dochutí a parádní noblesou v každém doušku. Navíc je víno perfektně nazrálé a sud je skvěle integrován do těla vína a dokonale jej obohacuje a povznáší, působí ale zároveň velmi jemně a elegantně.

   

  DALŠÍ OCENĚNÍ KVALITY VÍNA:

  • Zlatá mediale Král vín
  • Prague Premium Gold – Prague Wine trophy
  • Zlatá medile – Salon vín Mikulovská podoblast

  Aroma je velmi komplexní a elegantní zároveň, čekejte velmi uhlazený projev s tóny žlutého ovoce v podobě zralých nektarinek, bílých květů, typickou vůní křupavé chlebové kůrky a nechybí ani příjemně oříškové tóny a kořenitost francouzského sudu, která se ale mistrně doplňuje s ovocností vína a vytváří elegantní harmonii.

  V chuti má víno příjemně extraktivní ovocně oříškový charakter, který je dokonale vyvážen živou kyselinkou a křupavou minerální slaností, která v kombinaci s velmi delikátním a jemným ušlechtilým dřevem vytváří dokonalý zážitek ve skleničce.

  Dlouhá dochuť, harmonická elegantní, s ovocně oříškovým dozvukem a křupavě minerální svěžestí.

 • Vinařství Ilias BIO Pinot blanc 2020

  Vinařství Ilias BIO Pinot blanc 2020, Family reserve, pozdní sběr, Ilias, suché

  350 

  HODNOCENÍ VLÁDI VAŇKA z OceněnáVína.cz

  88/89 bodů –  povedené víno s citlivě integrovanými tóny ušlechtilého dřeva. Které neruší, ale naopak skvěle doplňuje ovocný charakter vína, víno je mnohovrstevnaté a je radost objevovat jeho chutě a vůně, rozhodně stojí za hřích navíc v bio kvalitě a z ikonického vinařství Ilias. 

  Na nose ucítíte komplexí plejádu vůní od perfektně vyzrálého žlutého až exotického ovoce, zralé hrušky máslovky, broskve , ale i tóny vanilky, kořenitosti a ušlechtilého dřeva celkový dojem je mnohovrstevnatý, harmonický a dřevo je použito s citem, takže příjemně doplňuje a rozvíjí charakter vína.

  V chuti se toto Rulandské bílé projevuje v souladu s očekávání z aroma vína objevují se zde exotické tóny až do banánů, vyzrálé žluté melouny, zralé hrušky, vanilka a jemná kořenitost, nechybí parádní šťavnatá kyselinka a jemná slaná minerální linka. Tělo vína je v perfektní harmonii a ze všech stran útočí na vaše smysly. Dochuť je dlouhá ovocně vanilková se šťavnatým dozvukem, který láká k dalšímu doušku.