Zobrazuji všechny 3 výsledky

 • Pálava Nadskalí 2021

  Pálava Nadskalí 2021, výběr z hroznů, Skalák, polosladké

  295 

  HODNOCENÍ VLÁDI VAŇKA z OceněnáVína.cz

  88 bodů – užijete si bohatou a medově exotickou Pálavu, která je velmi dobře strukturovaná a parádně vyvážená. Není to žádná „rozblemclá“ Pálava utahaná cukrem, ale parádně udělané víno, kde zbytkový cukr mistrně balancuje šťavnatá kyselinka. Kromě toho, že si užijete bohatost chutí a vůní i příjemný zbytkový cukr, tak budete s radostí podléhat chuti dát si další doušek.

   

  DALŠÍ OCENĚNÍ KVALITY VÍNA:

  • Zlatá medaile – Grand Prix Vinex 2023
  • Zlatá medaile – Král vín 2022

  Aromatika vína je velmi bohatá a koncentrovaná. Na první dobrou zaujme příjemnou medovostí a vůní kandovaného ovoce, ale ucítíte i typické aroma Pálavy v podobě divokých růží a exotického tropického ovoce, nechybí ani svěžest citrusů a náznak sušené pomerančové kůry.

  V chuti je tato Pálava extraktivní a příjemně zaoblená, jak svou medovou ovocností, tak velmi příjemným zbytkovým cukrem. Na jazyku sladkou medovost a bohaté tóny exotického ovoce parádně vyváží svěží kyselinka a až minerální slanost – není divu, protože viniční trať Nadskalí leží na místě, kde byl před 65 miliony lety oceán a podloží tvoří křemenný pískovec, a půda je tak obohacená o vápenité usazeniny.

  Dochuť je delší s ovocně minerálním dozvukem a doslova láká k dalšímu doušku.

 • Ryzlink Vlašský I Liščí vrch 2021

  Ryzlink Vlašský I Liščí vrch 2021, výběr z hroznů, Vinařství Peřina, suché

  229 

  HODNOCENÍ VLÁDI VAŇKA z OceněnáVína.cz

  89 bodů – parádně udělaný, komplexní a elegantní Vlašák s příjemnou svěží minerální stopou a rukopisem vinaře, který je svými Vlašáky vyhlášený. Navíc v super ročníku 2021 a s velmi dobrým poměrem kvality a ceny.

  Aroma je příjemně komplexní a vrstevnaté. Ucítíte typické tóny vlašáku, nechybí ani jemné tóny čerstvě vyloupaných oříšků a květinový nektar spolu s náznaky medovosti a a tóny exotického koření. Nechybí ani velmi svěží citrusová složka, která jde až do limetek.

  V chuti je víno elegantně vyvážené a ovocně šťavnaté, najdete zde i příjemné tóny květinového nektaru, ale nenechte se mýlit hlavní slovo zde mají citrusy a křupavá mineralita. Těšit se tak můžete na skvěle zpracované odrůdové víno, které má parádní pitelnost a bude vás lákat k dalšímu doušku.

  Dochuť je dlouhá ovocně šťavnatá s jemnými stopami kořenitosti a minerálně slanou dochutí, která láká k dalšímu doušku.

 • Vinařství Piálek & Jäger Tramín červený 2022

  Vinařství Piálek & Jäger Tramín červený 2021, výběr z hroznů, Piálek & Jäger, polosladký

  280 

  HODNOCENÍ VLÁDI VAŇKA z OceněnáVína.cz

  87 bodů –  opulentně polosladký styl plný aroma medu, rozinek a typických aroma Tramínu, super je přítomnost svěží kyselinky, která balancuje vyšší zbytkový cukr, celkově se jedná o vyzrálejší, sladší opulentnější styl vína.

  Aroma jde primárně do tónů rozinek, medu, objevují se i typické tóny růží a kořenitosti až exotického liči, objevuje se i vůně medové plástve s náznaky vosku.

  Chuť je opulentně sladká, nicméně příjemně osvěžena živou kyselinkou, která postupně balancuje víno a přináší potřebnou dávku svěžesti, v chuti se linou rozinkově medové tóny, liči i květinové tóny růží. Dochuť je delší ovocně medová.