Zobrazuji všechny 3 výsledky

 • Vinařství Obelisk Chardonnay 2019

  Vinařství Obelisk Chardonnay 2019, Hintertály, pozdní sběr, Obelisk, suché, barrique

  315 

  HODNOCENÍ VLÁDI VAŇKA z OceněnáVína.cz

  89 bodů – za mě klobouk dolů za velmi pěkný příklad Chardonnay z Moravy na sudu, sud nepřebil ovocnost vína, víno je velmi komplexní a krásně se postupně rozvíjí, zaujala mě především elegantní minerálně slaná linka, která vínu přidává na struktuře a dělá z něj i velmi příjemného společníka pro párování s jídlem. Ochutnejte jej třeba se sýrem typu Brie nebo s pečenou krůtou.  

  Aroma je komplexní s tóny vyzrálého žlutého ovoce jako je sušený žlutý meloun, bílých květů, i jemnými exotickými tóny banánu a vanilky, patrná je i vůně pražených lískových oříšků a kořenitost získaná díky pobytu v ušlechtilém dubovém sudu.

  Chuť je komplexní, harmonická, sud je pěkně integrován s ovocností vína, a objevíte tak chuti citrusů, letních jablíček, žlutého melounu a nechybí ani vanilka a lískové oříšky, které byly patrné i v aromatu vína. Co mě na víně zaujalo, je i parádní šťavnatost a především slaná mineralita, která vínu přidává na noblese komplexnosti, ale i schopnosti párování s jídlem.

  Dochuť je dlouhá, komplexní a najdete v ní vše od ovoce, přes šťavnatost citrusů, tóny oříšků a celou dochutí se táhne skvělá slaná minerální linka.  

 • Vinařství Obelisk Chardonnay 2021

  Vinařství Obelisk Chardonnay 2020, Hintertály, pozdní sběr, Obelisk, suché

  240 

  HODNOCENÍ VLÁDI VAŇKA z OceněnáVína.cz

  85/86 bodů – minimálně pro mě až nebezpečně pitelné víno lehkého stylu, které je neuvěřitelně šťavnaté a v každém okamžiku svádějící k dalšímu napití. Zaujalo mě i svou minerální slaností a pochvalou pro víno je myslím i fakt, že obecně moc neholduji Chardonnay z Moravy, ale tady rád udělám výjimku.   

  Aroma je elegantní a příjemně svůdné s tóny jablíček golden delicious a broskví, objevíte i svěží aroma citrusů, které jemně přechází do náznaků citronové kůry a pomela.

  V chuti je víno především harmonické a až nebezpečně pitelné, zaujme vás svým osvěžujícím projevem, jemnou minerální slaností a projevem šťavnatých citrusů, nechybí ani jemné tóny jablíček a dozrávajících nektarinek. 

  Dochuť je střední až delší minerálně šťavnatá až se slaným dozvukem. 

  Ocenění vína: Prague Wine Trophy Premium Gold Medal

 • Vinařství Obelisk Ryzlink Rýnský VOC Valtice 2020 Hintertály

  Vinařství Obelisk Ryzlink Rýnský VOC Valtice 2020 Hintertály, Obelisk, suché

  240 

  HODNOCENÍ VLÁDI VAŇKA z OceněnáVína.cz

  87/88 – velmi příjemný ryzlink rýnský, který potěší křupavou mineralitou, svěžím projevem, ale objevíte v něm i příjemnou vůni lipového květu a náznaky terciálních tónů v podobě včelího vosku a sušených meruněk.  

  Aroma je odrůdově typické, kromě svěžích citrusů a ovocných tónů meruněk nechybí ani vůně lipového květu a objevující se terciální aromatická stopa v podobě jemných tónů včelího vosku a sušených meruněk.

  V chuti je víno příjemně extraktivní, šťavnaté a minerálně křupavé, převládá zde svěžest citrusů, čerstvé meruňky, jarního jablíčka a znatelná je zde i minerální slanost, i v chuti se objevuje náznak nazrálějších tónů především včelího vosku.

  Dochuť je delší, svěží, s minerálně citrusovou dochutí a jemným akcentem včelího vosku.

  Ocenění: Prague Premium Gold