Zobrazuji všech 9 výsledků

 • Hibernal pozdní sběr

  203 

  Víno krásné světle žluté barvy se zelenkavými odlesky. Ve velmi intenzivní aromatické vůni převládá květ bezu a akátu a lze krásně rozpoznat také černý rybíz, angrešt, broskev nebo červený pomeranč. Chuť je velmi šťavnatá, mírně kořenitá s náznakem citrusů. Doporučujeme podávat k drůbeži se sýrovými omáčkami a k rybám s výraznou úpravou. Jakostní víno s přívlastkem. Vůně černý rybíz, angrešt, akát. Chuť šťavnatá, mírně kořenitá, citrusové tóny. Doporučujeme k drůbež, ryby s výraznou úpravou.

 • Hibernal pozdní sběr 2019

  203 

  Víno krásné světle žluté barvy se zelenkavými odlesky. Ve velmi intenzivní aromatické vůni převládá květ bezu a akátu a lze krásně rozpoznat také černý rybíz, angrešt, broskev nebo červený pomeranč. Chuť je velmi šťavnatá, mírně kořenitá s náznakem citrusů. Doporučujeme podávat k drůbeži se sýrovými omáčkami a k rybám s výraznou úpravou. Jakostní víno s přívlastkem. Vůně černý rybíz, angrešt, bezový květ, akát. Chuť šťavnatá, mírně kořenitá, citrusové tóny. Doporučujeme k drůbež, ryby s výraznou úpravou.

 • Rulandské šedé výběr z hroznů 2018

  220 

  Díky zrání části vína v dubových a akátových sudech je barva krásná, sytá, mosazně zlatavá. Ve vůni nalezneme máslové sušenky, žluté broskve, zralý ananas a kandované tropické ovoce. Chuť je harmonická, plná a dlouhá s dotekem vanilkových rohlíčků a karamelu. Podáváme k těstovinovým pokrmům s bílými omáčkami nebo ke krémovým polévkám. Jakostní víno s přívlastkem. Vůně intenzivní, máslové sušenky, broskve, exotick. Chuť harmonická, plná, tóny vanilky a karamelu. Doporučujeme k pasta, krémové polévky.

 • Ryzlink rýnský pozdní sběr 2019

  203 

  Víno odrůdy Ryzlink rýnský s krásnou jemně zlatavou barvou. Vůně je typicky odrůdová, připomíná rozkvetlou lípu, květ heřmánku, vanilku, rozinky a med. Zráním budou přibývat petrolejové tóny. Chuť je velmi plná a dlouhá. Jakostní víno s přívlastkem. Vůně rozkvetlá lípa, heřmánek, med. Chuť plná, intenzivní, dlouhá. Doporučujeme k pečená drůbež, těstoviny.

 • Scarabeus Pinot Gris Orange 2018

  509 

  Velké víno vyrobené s úctou k přírodě. Vzniklo z nádherně vyzrálých hroznů starou metodou našich předků, kdy do vína nebyly přidávány žádné selektované kvasinky, enzymy ani čiřidla. Víno tak kvasilo přírodními kvasinkami z vinice, bylo macerováno jeden měsíc na slupkách a zrálo v kvalitních dřevěných sudech po dobu dvanácti měsíců, což jej předurčuje ke zrání na lahvi. Ve vůni cítíme karamel, třešňovou zavařeninu, chlebovou kůrku a lesní med. Jogurtovo-sametová chuť s dotekem lesních jahod, zakončená líbivou tříslovinkou. Doporučujeme podávat k výjimečným, složitějším a výrazným pokrmům ze světlých mas. Oranžové víno. Vůně karamel, lesní med, třešňová zavařenina. Chuť sametová, lesní jahody, líbivá tříslovina. Doporučujeme k výrazné pokrmy ze světlých mas.

 • Scarabeus Pinot Noir 2016

  509 

  Velké víno vyrobené s úctou k přírodě. Stáří vinice je 45 let. Leželo 24 měsíců ve francouzských sudech. Barva je tmavě cihlová. Ve velmi intenzivním aroma převládají vařené povidla, marmeládové tóny, brusinky, hřebíček, skořice a doutnající dřevo. Mohutná, kořeněná, hřejivá chuť podpořená alkoholem s příjemným projevem dřevitých tříslovin, zakončená lehkou čokoládou a kávovým zrnem. Víno je svým charakterem vhodné ke zrání v láhvi a archivací bude získávat na kvalitě. Doporučená doba archivace je 10-15 let. Víno je nefiltrované. Jakostní víno s přívlastkem. Vůně povidla, marmeládové tóny, brusinky, hřebíček. Chuť mohutná, kořeněná, hřejivá, tóny čokolády a k. Doporučujeme k pečená červená masa, zvěřina.

 • Solaris výběr z cibéb

  509 

  Krásná barva ušlechtilého zlata, s krásně vysokou viskozitou. Ve velmi intenzivní citrusové vůni převládá zralý ananas, liči, broskve, mango a pampeliškový med. Chuť je plná, dlouhá a sladká. Podáváme k ovocným dortům a koláčkům, nebo k sýrům s modrou plísní. Jakostní víno s přívlastkem. Vůně intenzivní, ovocná, citrusy. Chuť plná, dlouhá, vyvážená. Doporučujeme k asijská kuchyně, sladké dezerty.

 • Solaris výběr z cibéb

  509 

  Krásná barva ušlechtilého zlata, s krásně vysokou viskozitou. Ve velmi intenzivní citrusové vůni převládá zralý ananas, liči, broskve, mango a pampeliškový med. Chuť je plná, dlouhá a sladká. Podáváme k ovocným dortům a koláčkům, nebo k sýrům s modrou plísní. Jakostní víno s přívlastkem. Vůně intenzivní, ovocná, citrusy. Chuť plná, dlouhá, vyvážená. Doporučujeme k asijská kuchyně, sladké dezerty.

 • Tramín červený pozdní sběr 2018

  203 

  Víno zrálo 10 měsíců ve velkém sudu z dubu ze Žďánického lesa. Mělo tedy čas dokonale rozvinout svoje aroma. Krásná, elegantní vůně pomerančového likéru, červeného grepu, mandarinkové kůry a karamelu. Plná, kořeněná chuť s dotekem vanilky, která je pro Tramín typická. Skvěle se hodí ke králičímu masu a ovocným moučníkům. Jakostní víno s přívlastkem. Vůně elegantní, pomerančový likér, citrusy. Chuť plná, kořeněná, tóny vanilky. Doporučujeme k ovocné moučníky, králičí maso.