Zobrazuji všech 27 výsledků

 • Chardonnay pozní sběr 2021

  204 

  Víno má krásnou zlatavou barvu. Ve vůni je expresivní se znaky zralého žlutého ovoce a hrušek. Chuť je plná, extraktivní s dominující mineralitou. Jakostní víno s přívlastkem. Vůně zralé žluté ovoce a hrušky. Chuť plná, extraktivní s dominující mineralitou.. Doporučujeme k mořské plody,měkké sýry,.

 • Degustační set 6ks – Thaya

  1 730 

  Degustační balíček obsahuje:
  Pinot noir 2018 | suché
  Pinot Noir APRI 2018 | suché
  Ryzlink vlašský kabinet 2021 | suché
  Müller Thurgau kabinet 2021 | suché
  Tramín červený pozdní sběr 2021 | polosladké
  Pinot Noir rosé pozdní sběr 2021 | suché

 • Frankovka 2018

  269 

  Frankovka z hroznů pocházejících z viniční trati Havraníky-Staré vinice prošlo kvašením i zráním v sudech z francouzského dubu. Vyznačuje se temnější rubínovou barvou s fialovými odlesky, dlouhým projevem a typickou kořenitostí. Moravské zemské víno. Vůně sofistikovaná, ovocitá, lékořice. Chuť dlouhá, použité dřevo, kořenitost. Doporučujeme k zvěřina, výrazné tmavé omáčky.

 • Frankovka rosé kabinetní 2020

  182 

  Barva vína je decentnější s malinovými odlesky. Vůně je expresivní, výrazná, podpořená tóny jahod, malin se stopou krémovosti a tóny vyzrálých černých třešní. Chuť je šťavnatá, převážně ovocitá, středně plná s lehkým zbytkovým cukrem, který je krásně vyvážen svěží kyselinkou. Jakostní víno s přívlastkem. Vůně výrazná, krémová, červené ovoce. Chuť šťavnatá, ovocitá, zbytkový cukr. Doporučujeme k grilovaná drůbež, ovocné dezerty.

 • Frankovka rosé pozdní sběr 2021

  204 

  Expresivní a vyvážené víno světlejší barvy. Vůně je expresivní, vrstevnatá s tóny mačkaných jahod a malin. Znatelně ji doplňuje kořenitost typická pro odrůdu Frankovka. Chuť je harmonická s lehkým zbytkovým cukrem. Dominují zde ovocité tóny s převahou lesních plodů a červeného rybízu. Jakostní s přívlaskem. Vůně mačkané jahody,maliny. Chuť lesní ovoce, černý rybíz. Doporučujeme k grilované kuře.

 • Müller Thurgau kabinet 2021

  204 

  Víno má zelenkavou barvu. Vůně představuje typického zástupce této odrůdy. Dominují zde tóny pomela a červeného pomeranče. Ovocné znaky doplňuje kořenitost a mineralita. Chuť koresponduje s vůní a má dlouhou perzistenci. Jakostní s přvlastkem. Vůně pomelo, červený pomeranč. Chuť kořenitost,mineralita,pomelo. Doporučujeme k pstruh na grilu.

 • Müller Thurgau kabinetní 2020

  182 

  Velmi dobře pitelné víno lehké zelenkavé barvy. Vůně je decentní, lehká s tóny nevyzrálé broskve doprovazená citrusovými tóny s pomelem. V chuti je šťavnaté, plné s dlouhou dochutí, dána vyšším stářím keřů doprovazená příjemnou mineralitou v závěru. Jakostní víno s přívlastkem. Vůně lehká, svěže ovocná, citrusy. Chuť šťavnatá, plná, minerální. Doporučujeme k světlé maso a ryby na grilu.

 • Muškát Moravský kabinetní 2020

  182 

  Velmi příjemně pitelná suchá varianta oblíbené odrůdy Muškát Moravský. Vůně je velice expresivní, doprovázená citrusovým projevem, především mandarinkové kůry s náznakem herbálnosti a příjemnou kořenitostí. Chuť je šťavnatá, svěží s harmonickou kyselinou vybízející k dalšímu napití. Jakostní víno s přívlastkem. Vůně expresivní, citrusová, kořenitá. Chuť šťavnatá, svěží, harmonická. Doporučujeme k lehké úpravy drůbeže.

 • Muškát Moravský pozdní sběr 2021

  204 

  Opravdu plný Muškát, ve kterém najdeme muškátový květ, citrusy a květ černého bezu. Chuť je šťavnatá s lehkým zbytkovým cukrem a vyváženou kyselinou. V chuti dominuje vjem bezinkového sirupu. Jakostní s přívlastkem. Vůně muškátový květ, citrusy a květ černého bezu. Chuť šťavnatá a lehkým zbytkovým cukrem a vyváženo. Doporučujeme k krůtí prsa na šalveji.

 • Neuburské pozdní sběr 2020

  182 

  Víno kvasilo a zrálo v nerezových tancích. Je středně syté barvy se zlatavými odlesky, ve vůni je intezivní s tóny citrusu a žlutého ovoce. Ovocnost doplňuje stopa kouřovosti. Chuť navazuje na vůni. Je středně plná s intezivní mineralitou v dochuti. Jakostní víno s přívlastkem. Vůně intenzivní, ovocná, citrusy. Chuť středně plná, žluté ovoce, mineralita. Doporučujeme k pečený králík, drůbež.

 • Neuburské pozdní sběr 2021

  204 

  Barva je koncentrovaná se zlatožlutými odlesky. Ve vůni i chuti je typicky odrůdové s tóny citrusů, žlutého a zahradního ovoce. Víno má příjemný minerální charakter a dlouhou perzistenci. Jakostní víno s přívlastkem. Vůně žluté ovoce,citrusy. Chuť zahradní ovoce, jemná kyselinka,dlouhé dochuť. Doporučujeme k bíle sýry,zelenivoý krém, drubeží maso.

 • Pinot blanc kabinetní 2020

  138 

  Víno odrůdy Pinot blanc z hnanické trati U Chlupa se sytě žlutou barvou s expresivní výraznou vůní s tóny vyzrálých hrušek, skořice s podtóny pečené briošky. Chuť je lehčí, šťavnatá, postavená převážně na ovocitosti s tóny zelené hrušky a kdoulí. Jakostní víno s přívlastkem. Vůně zralé ovoce, skořice, brioška. Chuť lehká, šťavnatá, ovocitá. Doporučujeme k telecí játra, sladkovodní ryby.

 • Pinot Gris pozdní sběr 2021

  204 

  Víno lehké zlatožluté barvy. Vůně je typicky odrůdová s tóny máslové hrušky a chlebové kůrky doprovázená krémovými tóny. V chuti je šťavnaté s příjemnou kyselinou. Jakostní víno s přívlastkem. Vůně máslová hruška,ovocná. Chuť štavnatá,jemná kyselnika,minerální. Doporučujeme k hutná a kořeněná jídla nebo rybí speciality.

 • Pinot noir 2018

  269 

  Víno pocházející z viniční trati Havraníky-Staré vinice se vyznačuje výraznější sytější barvou, než je pro Rulandu modrou typické. To se projevuje i v jeho větší plnosti až likérovosti. Nalezneme v něm i projev použitého dřeva, ve kterém zrálo. Moravské zemské víno. Vůně svěží, ovocná, třešně. Chuť středně plná, ovocná, kompot. Doporučujeme k tučné paštiky, zvěřinové ragů.

 • Pinot noir 2018

  199 

  Víno pocházející z viniční trati Havraníky-Staré vinice se vyznačuje výraznější sytější barvou, než je pro Rulandu modrou typické. To se projevuje i v jeho větší plnosti až likérovosti. Nalezneme v něm i projev použitého dřeva, ve kterém zrálo. Moravské zemské víno. Vůně svěží, ovocná, třešně. Chuť středně plná, ovocná, kompot. Doporučujeme k tučné paštiky, zvěřinové ragů.

 • Pinot Noir rosé pozdní sběr 2021

  204 

  Jakostní s přvlastkem. Vůně svěží,ovocná. Chuť třešňový květ,jasmín. Doporučujeme k terina ze zvěřiny.

 • Pinot Noir rosé pozdní sběr 2021

  204 

  Jakostní s přvlastkem. Vůně svěží,ovocná. Chuť třešňový květ,jasmín. Doporučujeme k terina ze zvěřiny.

 • Ryzlink rýnský VOC 2019

  214 

  100% Ryzlink rýnský krásně zlatožluté barvy. Vůně je dominantně ovocná s tóny sušených meruněk, jemnou medovostí až rozinkovostí. V chuti je víno plné, šťavnaté a pěkně strukturované díky vysoké vyzrálosti hroznů. VOC Znojmo. Vůně sušené meruňky, lehce medová, rozinky. Chuť dlouhá, plná, šťavnatá, strukturovaná. Doporučujeme k pečená drůbež, zrající sýry.

 • Ryzlink vlašský kabinet 2021

  204 

  Jakostní s přívlastkem. Vůně luční kvítí,zelené jablíčko. Chuť plná,citrusová,kořenitá. Doporučujeme k mořský jazyk s omáčkou.

 • Sauvignon blanc kabinetní 2021

  204 

  Víno s jemnou zelenkavou barvou. Ve vůni jsou typické tóny listu černého rybízu. Chuť je svěží lehčí, přímočará s tóny větvičky černého rybízu společně s dlouhým minerálním závěrem. Jakostní s přívlastkem. Vůně černý rybíz,hluchavka. Chuť minerální doprovázená tóny zelenosti a citrus. Doporučujeme k těstoviny,chřest či kozí sýr.

 • Sauvignon kabinetní 2020

  138 

  Víno svěží zelenkavé barvy s lehce nažloutlými odstíny. Vůně je, navzdory odrůdě, umírněně decentní doprovázená tóny listu černého rybízu společně s tóny pomela a citrusů s lehkou bylinkovostí. V chuti lehké, šťavnaté víno, vybízející k dalšímu napití s tóny drobného zahradního ovoce. Jakostní víno s přívlastkem. Vůně decentní, vegetativní, citrusy. Chuť lehká, šťavnatá, zahradní ovoce. Doporučujeme k kozí sýr, losos.

 • Sauvignon VOC 2019

  206 

  Čistá, zelenkavá barva se zlatavými odstíny. Vůně je výrazná, čistá s krásnými tóny angreštu a černého rybízu. Chuť je svěží a strukturní, lehce ovocná, se svěží kyselinkou a výraznou mineralitou. Dochuť vína je dlouhá s lehce limetkovo-slaným závěrem. VOC Znojmo. Vůně výrazná, černý rybíz, angrešt. Chuť strukturovaná, minerální. Doporučujeme k hovězí maso, aromatické sýry.

 • Sylvánské zelené pozdní sběr 2020

  182 

  Víno zrálo z poloviny v nerezu a z poloviny v betonovém tanku, má jemnější barvu se zelenkavými odlesky. Jeho vůně je vrstevnatá, převladají v ní grepová kůra a travnatost. Chuť je středně plná s výraznou stopou minerality. Hodí se ke svěží jarní gastronimii, zeleniným pokrmům, zejména ke chřestu. Jakostní víno s přívlaskem. Vůně vrstevnatá, vegetativní, citrusová kůra. Chuť svěží, plnější, minerální. Doporučujeme k chřest, holandská omáčka.

 • Sylvánské zelené pozní sběr 2021

  204 

  Sylvánské Zelené 2021 pozdní sběr, suché Barva je zelenkavá s lehkými odlesky. Vůně je svěží s tóny citrusové kůry doplněná travnatostí. Chuť je lehčího charakteru se svěží kyselinou doprovázená příjemnou mineralitou. Jakostní víno s přívlastkem. Vůně travnatá,citrusové tony. Chuť svěží ,jemná,minerální. Doporučujeme k králičí maso,drubeží, jemné saláty.

 • Tramín červený pozdní sběr 2020

  182 

  Víno kvasilo v nerezovém tanku, vyznačuje se zlatožlutou barvou, jeho vůně je expresivní s tóný mandarinek, čajové růže a hrozinek. V chuti rezonuje jemný zbytkový cukr, převládají tóny kořenitosti a kandovaného ovoce. Gastronomicky dobře doplňuje kořeněná jídla ve stylu indické kuchyně. Jakostní víno s přívlastkem. Vůně ovocná, mandarinky, čajová růže. Chuť plnější, kořenitá, kandované ovoce. Doporučujeme k kořeněná drůbež, karí.

 • Tramín červený pozdní sběr 2021

  204 

  Víno má světlejší žlutou barvu. Vůně je expresivní, ale vyvážená. Najdeme zde tóny kandovaného liči, růžového oleje ale i charakter hřebíčku a skořice. Chuť je postavená na výraznějším zbytkovém cukru. Převládá zde charakter zralé nektarinky, medu a sušených hrozinek. Víno má středně dlouhý závěr. Jakostní s přívlastkem. Vůně liči,hřebíček,skořice. Chuť nektarinky,med,rozinky. Doporučujeme k kuřecí na kari s kokos.mlékem.

 • Veltlínské zelené kabinetní 2021

  204 

  Víno zlatožluté barvy se zelenkavými odlesky. Typicky odrůdová vůně s tóny citrusů, grepové kůry a bílého pepře. Chuť je květnatá s tóny žlutého ovoce doprovázená příjemnou mineralitou. Jakostní s přívlastkem. Vůně citrus, grepová kůra a pepř. Chuť květnatá s tóny žlutého ovoce s příjemnou min. Doporučujeme k studené masa, omáčky a slané předkrmy.