Zobrazuji všech 8 výsledků

 • Smrčka Chardonnay Zulüsse 2019

  349 

  Po dlouhé době máme v nabídce Chardonnay. A můžeme slíbit, že určite ne naposled. Kdo z vinařů by nechtěl pracovat s touto ikonickou odrůdou! Hrozny pochází z vinice v katastru obce Vrbovec, která je známá vápenitými sprašemi. Ideální podloží právě pro tuto burgundskou odrůdu. Chardonnay fermentovalo a zrálo na malých dubových sudech z francouzkého dubu po dobu 11 měsíců. Poté dalších 6 měsíců na lahvi. Víno je dlouhé, strukturní s charakterem žlutého ovoce a stopami dřeva. Celé víno provází neskutečná mineralita! Potenciál na zrání je cca 2-8 let… Moravské zemské víno. Vůně žluté ovoce, máslová hruška, stopy dřeva. Chuť máslova hruška, sušenky, sudovost. Doporučujeme k ustřice, krémové omáčky, ryby.

 • Smrčka Müller Thurgau Hofacker 2020

  349 

  Müllerka je naše oblíbená odrůda. V historii byla často brána jako podřadná odrůda. S tím rozhodně nesouhlasíme! Vracíme Müllerce její původní slávu… Víno kvasilo ze 100% na nerezovém tanku. Hrozny pochází ze sprašového podloží. Proto tento Müller je převážně ovocitého charakteru. Najdeme zde tóny citrusové kúry a zralých jablek. Chuť je šťavnatá a prudce pitelná. Moravské zemské víno. Vůně bylinky, citrusová kůra. Chuť citrusy, bylinky. Doporučujeme k aperitiv, bílé maso, ryby.

 • Smrčka Pinot Noir Nr.2 2017

  499 

  Pinot noir z naší nejvyšší řady ARTIST. Každé víno je originálem a proto má svoje pořadové číslo. Na etiketách spolupracují čeští umělci a proto každá etiketa je specifická a má přidanou uměleckou hodnotu. Na pinotu se realizovala naše kamarádka Barbora Jedličková… Víno vzniklo kupáži dvou různých pinotů. Stošíkovický pinot dodal délku, hloubku, alkohol a strukturu. Za to Chvalovický přispěl ovocností, kyselinou a šťavnatostí. Výsledkem je vrstevnatý a elegantní Pinot. Vína se vyrobilo pouze 268ks. Moravské zemské víno. Vůně bobulové ovoce, vanilka,. Chuť elegatní, vanilkový závěr, sudovost. Doporučujeme k zvěřina,tmavá masa, tvrdý sýr.

 • Smrčka Ryzlink rýnský Driteiler 2020

  349 

  Osobitý a sofistikovaný Riesling s obrovským potenciálem na zrání. Hrozny pochází z ekologické vinice v Národním parku Podyjí. Keře jsou staré více jak 25 let. Fermentoval a zrál ve velkém dubovém sudu o objemu 500l. Zde také proběhla maloaktická fermentace, která dala vínu další rozměr. Čistá odrůdová aromatika po sušených meruňkách doplněná o skvělou mineralitu! Sud víno elegantně doplňuje a dodává potřebnou strukturu pro dlouhé zrání. Moravské zemské víno. Vůně sušené ovoce, bylinky. Chuť sušené meruňky, mineralita. Doporučujeme k uzené maso, ryby.

 • Smrčka Ryzlink Vlašský Nr.1 2018

  499 

  Ryzlink vlašský z naší nejvyšší řady. Každé víno je originálem a proto má svoje pořadové číslo. Na etiketách spolupracují čeští umělci a proto každá etiketa je specifická a má přidanou uměleckou hodnotu. Na vlašáku se realizovala naše kamarádka Barbora Jedličková… Víno kvasilo a zrálo na jediném sudu po dobu 14 měsíců. Netradiční vlašák na sudu, Úplně jiný zážitek než který znáte. Ovocnost doprovází intenzivní stopa dřeva. Hluboké víno o kterém se dá dlouhé hodiny přemýšlet. Víno bylo vyrobeno v limitovaném počtu 252ks. Moravské zemské víno. Vůně ovocné,mandle,zelené jablíčko. Chuť lipový květ,ovoce, sudovost. Doporučujeme k zeleninová jídla,ryby, bílé sýry.

 • Smrčka Sauvignon Grafenberg 2020

  349 

  Hrozny pro výrobu tohoto vína pochází z vinic Národního parku Podyjí. Sauvignon pochází ze starých keřů. Víno kvasilo a zrálo ne velkém dubovém sudu o objemu 600L. Zde proběhla i maloaktická fermentace. Víno je nesmírně elegantní a sofistikované. Najdeme zde stopy listu černého rybízu, rozmarýnu a tymiánu. Potenciál na zrání je až 8 let. Moravské zemské víno. Vůně černý rybíz,angrešt. Chuť stopa mineality,slanosti, bylinky. Doporučujeme k kozí sýry, těstovinové saláty,bílé maso.

 • Smrčka Veltlínské zelené Dreiteiler 2020

  349 

  Tento veltlín kvasil a zrál ve velkém dubovém sudu o objemu 600L. Barva je sytějšího charakteru. Ve vůni můžeme najít stopy kandovaných citrusů a bílého pepře. V chuti je víno opulentní, ale nechybí mu pevná kyselina. Moravské zemské víno. Vůně čistá,štavnatá. Chuť citrusové plody, žluté ovoce. Doporučujeme k lehké omáčky, vyzrálé hovězí, lehké saláty.

 • Smrčka Veltlínské zelené Hofacker 2020

  349 

  Veltlín tak jak ho máme na Znojemsku rádi! Slunný vrch je naše oblíbená poloha pro tuto odrůdu. Čistý, řízný veltlín lehčího stylu s charakterem citrusů a žlutého ovoce. Fermentoval v nerezovém tanku. Moravské zemské víno. Vůně citrusovo-grepové. Chuť lipový květ,citrusy. Doporučujeme k lehké saláty, drubeží maso.