Zobrazuji všech 6 výsledků

 • Chardonnay No.2 pozdní sběr 2017

  223 

  Elegantní, odrůdově čistá Chardonnay v lehčí, ovocité variantě. Jakostní víno s přívlastkem. Vůně elegantní, ovocná, minerální. Chuť lehká, svěží, harmonická, citrusová, mineráln. Doporučujeme k mořské plody, mořské ryby, ústřice.

 • Chardonnay pozdní sběr 2017

  223 

  Odrůdově čisté, příjemné Chardonnay z ručně zpracovávaných hroznů. Víno zrálo na nerezu, ve svém projevu je tedy lehčí, elegantní a ovocné. Jakostní víno s přívlastkem. Vůně atraktivní, ovocitá, srozumitelná. Chuť lehčí, vyvážená, harmonická, ovocná, mineráln. Doporučujeme k mořské plody, lehké předkrmy, rybí maso.

 • Chardonnay VEJCE pozdní sběr 2017

  346 

  Komplexní bílé víno z odrůdy Chardonnay, které spontánně kvasilo a zrálo 12 měsíců v betonovém vejci a bylo lahvováno nefiltrované. Díky tomuto postupu se daří zachovat jeho přirozený projev. V jeho projevu převládá ovocnost a mineralita. Vína bylo vyrobenou pouhých 860 lahví. Jakostní víno s přívlastkem. Vůně bohatá, primárně ovocné, nádech oříšků, miner. Chuť lehčí, šťavnatá, vyvážená, minerální. Doporučujeme k tvrdé a polotvrdé kravské sýry, mořské plody.

 • Ryzlink Alternative Reserva 2016

  346 

  Prémiové hrozny z vyhlášené tratě Sonberk. Vinifikace na dřevě, zrání 12 měsíců na dubu, nesířené, nefiltrované. Odneslo si zlatou medaili z Krále vín i Prague Wine Trophy. Velmi limitovaná šarže, čítající pouze 690 lahví. Moravské zemské víno. Vůně neotřelá, ovocná, mírně oxidativní, harmonick. Chuť plnější, velmi bohatá a dlouhá, náznak máslov. Doporučujeme k samostatně, sladkovodní ryby, drůbeží maso, p.

 • Ryzlink rýnský pozdní sběr 2017

  223 

  Charakteristicky odrůdový, čistý Ryzlink rýnský. Ručně sklízené bobule z Lužice od spřáteleného, prověřeného pěstitele. Jakostní víno s přívlastkem. Vůně odrůdově typická, citrusy, lipový květ, názna. Chuť lehká, svěží, s pikantní kyselinkou, dlouhý a. Doporučujeme k sladkovodní i mořské ryby, polotvrdé a tvrdé.

 • Veltlínské zelené pozdní sběr 2017

  223 

  Charakteristicky odrůdový, čistý Veltlín. Ručně sklízené hrozny od spřáteleného pěstitele z Velkých Bílovic jsou pečlově opečovávány už na vinohradu. Jakostní víno s přívlastkem. Vůně odrůdově čistá, zelené jablko, čerstvé hrušky. Chuť lehká, srozumitelná, vyvážená, minerální. Doporučujeme k zeleninové předkrmy, saláty, lehké úpravy těs.