Zobrazuji všech 5 výsledků

 • Chardonnay – Pinot 2019

  349 

  Elegantní cuvée odrůd Chardonnay a Rulandského šedého s výrazně minerálním projevem. Bohaté bílé víno, v jehož vůni můžete hledat bílé květy či žlutý meloun. Na patře je plné, křupavá kyselina, dlouhá perzistence s chutí vanilky, másla či oříšků. Moravské zemské víno. Vůně intenzivní, bílé květy, žlutý meloun. Chuť výrazná, ovocná, vanilka, máslo, oříšky. Doporučujeme k pečené drůbeží, vepřové maso.

 • Chardonnay pozdní sběr 2019

  486 

  Víno nejvyšší řady vinařství Hermes, nazvané podle legendární vinice Hermesdorfen. Pochází pouze z nejkvalitnějších ručně sbíraných hroznů, se kterými je velmi citlivě nakládáno. Víno zraje zhruba 10 měsíců na dubových a akátových sudech, což zejména odrůdě Chardonnay nesmírně svědčí a dává jí její elegantní opulentnost. Takové víno, po dostatečně dlouhé stabilizaci na láhvi ve sklepě, se skvěle hodí k tučnějším jídlům a tvrdým sýrům. Jakostní víno s přívlastkem. Vůně plná, květinová, použité dřevo. Chuť komplexní, mohutná, minerální. Doporučujeme k vepřové, smetanové omáčky, tvrdé sýry.

 • Ryzlink vlašský pozdní sběr 2019

  486 

  Víno z nejvyšší řady vinařství nazvané Hermes pochází výhradně z prvotřídních ručně sbíraných hroznů, bylo školeno 10 měsíců na nových i použitých dubových a akátových sudech. Vyznačuje se sytě žlutou barvou, velmi propracovanou strukturou, sofistikovanou aromatikou ovoce, dřeva a bylinek. V chuti je velmi šťavnaté a harmotické, evokuje zejména chuť zralého citrusového ovoce, která odchází jen velmi pomalu. Jakostní víno s přívlastkem. Vůně ovoce, bylinky, použité dřevo. Chuť pomelo, klementinky, minerální tóny. Doporučujeme k tučnější ryby, smetanové omáčky.

 • Sauvignon 2018

  324 

  Živé víno světležluté barvy s velmi dobrou viskozitou. V typické aromatice Sauvignonu se objevují projevy angreštu, rybízu či citrusů. Chuť je plná, komplexní, provází ji velmi pikantní kořenitý závěr. Moravské zemské víno. Vůně typicky odrůdová, angrešt, citrusy. Chuť plná, komplexní, kořenitá. Doporučujeme k zeleninové pokrmy, kozí sýry.

 • Sauvignon Bavory-Perná 2019

  349 

  Osvěžující a šťavnaté bílé víno z odrůdy Sauvignon blanc od prestižního vinařství Gala. Hrozny pro toto víno byly vypěstovány a vinicích rozkládajících se v okolí obcí Perná a Bavory. Zdejší půda je bohatá na vápenec, který vínu propůjčuje citrusově svěží a minerální projev. Hrozny byly sklízeny při cukernatosti odpovídající pozdnímu sběru. Moravské zemské víno. Vůně svěží, citrusy, angrešť, minerální. Chuť šťavnatá, intenzivní, kořenitá, minerální. Doporučujeme k aperitiv, lehké předkrmy, sladkovodní ryby, k.