Zobrazuji všech 6 výsledků

 • BIO Pinot Grigio 2022

  BIO Pinot Grigio 2021, Corvezzo, Veneto

  249 

  HODNOCENÍ VLÁDI VAŇKA z OceněnáVína.cz

  87 bodů – Pinot Grigio překypující žlutým ovocem a parádní šťavnatostí. Hezký styl vína, které vás potěší v každém doušku a přinese vám domů atmosféru prosluněné Itálie. Skvělý poměr kvality a ceny, dobře vypadá, sbírá mezinárodní ocenění, a navíc v BIO kvalitě… co chtít víc? 

  DALŠÍ OCENĚNÍ KVALITY VÍNA:

  • Zlatá medaile – Berliner Wein Trophy 2020 
  • Zlatá medaile – Millésime BIO 2020

  Nos plný žlutého ovoce, od broskví, žlutých melounů až po tóny kdoulí, nechybí ani šťavnaté citronově limetkové tóny, které jeho ovocný charakter skvěle osvěžují.

  V chuti ucítíte tóny nektarinek, zralých letních jablíček a citronovo-limetkovou šťavnatost, která vás dokonale osvěží. Dochuť je střední, citrusově šťavnatá, s dozvuky žlutého ovoce. Oproti Pinot Grigio Corte Moschina je více do žlutého ovoce, má plnější nos i chuť, ale samozřejmě ani jemu nechybí vyhledávaná šťavnatost a svěžest vín z Veneta.

   

 • Pinot Grigio 2020

  Pinot Grigio 2020, Richland, Calabria Family Wines

  209 

  HODNOCENÍ VLÁDI VAŇKA z OceněnáVína.cz

  85/86 bodů – velmi hezky udělaný ovocný styl Pinotu Grigio s tóny broskví, hrušek a svěží kyselinkou – skvělý poměr kvality a ceny. 

  DALŠÍ OCENĚNÍ KVALITY VÍNA:

  • STŘÍBRNÁ MEDAILE – 2020 Adelaide Wine Show

  Čeká vás krásné ovocné aroma žlutého ovoce, především broskví a hrušek. Nos osvěžují šťavnaté tóny citrusů.

  V chuti víno reflektuje svou vůni a působí příjemně svěže a šťavnatě. Určitě vás příjemně potěší jak během pohodového večera po práci, tak při posezení s přáteli.

  Pinot Grigio, Richland, Calabria family wines

   

  DOPORUČENÁ TEPLOTA PODÁVÁNÍ PINOT GRIGIO: 10-12 °C = vyndejte Pinot Grigio z lednice cca 30 min před podáváním.

  ARCHIVAČNÍ POTENCIÁL PINOT GRIGIO: K pití teď. Potenciál min. 2 roky archivace. 

   

  CHCETE SI ROZŠÍŘIT OBZORY A PRONIKNOUT VÍCE DO SVĚTA VÍNA?

  Objevil jsem totiž, že nejrychlejší poznání světa vína i vašich vinných preferencí nastává, když máte možnost názorně porovnat rozdíly v projevu a stylu vína. Ochutnejte Pinot Grigio a Richland od Calabria Family Wines ve srovnání s následujícími víny:

 • Pinot Grigio 2021

  Pinot Grigio 2021, Dashwood, Marlborough, Nový Zéland

  309 

  HODNOCENÍ VLÁDI VAŇKA z OceněnáVína.cz

  87 bodů – aromatický Pinot Grigio z Nového Zélandu. Je doslova plný vůní a chutí, ale nepostrádá šťavnatost a mineralitu, která mu dodává na eleganci. 

  DALŠÍ OCENĚNÍ KVALITY VÍNA:

  • Zlatá medaile New Zeland International Wine Show – ročník 2020

  Vůně je mohutně ovocná a zároveň příjemně šťavnatá. V aroma objevíte hrušky, broskve, zralá jablíčka, tóny medu, nektaru z bílých květů, až tóny kandovaného ovoce – broskve a žlutého melounu. 

  V chuti se objevují ovocně citrusové tóny a víno má i příjemnou svěžest. Dochuť je střední, ovocně šťavnatá.

   

 • Pinot Gris 2021

  Pinot Gris 2021, Magister, pozdní sběr, Vinařství sv. Václav, suché

  300 

  HODNOCENÍ VLÁDI VAŇKA z OceněnáVína.cz

  87/88 bodů –  První, co mě napadne je harmonie, uhlazenost, příjemná plnost, víno je poměrně extraktivní ovocně kořenité navíc s příjemnou živou kyselinku a jemnou minerální slaností, která podtrhuje velmi solidní strukturu vína. Za mě rozhodně příjemný objev.

  Aroma je komplexní, příjemně uhlazené, harmonické, ucítíte zde tóny broskví, exotického ovoce a příjemné kořenitosti a květinového nektaru a nechybí ani svěží citrusové tóny.

  V chuti je víno plnější, zaoblené, ale s parádní živou kyselinkou, což dopomáhá k velmi solidní struktuře vína. Je velmi příjemné a lákavé k popíjení, v chuti stoprocentně doručuje slib, které víno dalo na nose, takže pocitově je harmonické, uhlazené s tóny peckovitého ovoce a jemnou kořenitostí a pomelově citrusovými tóny, vše podtrhuje i mírná minerální slanost. Dochuť je delší harmonická, ovocně šťavnatá s lehkým kořenitým dozvukem.

 • Rulandské šedé 2021

  Rulandské šedé 2021, pozdní sběr, Vinařství sv. Barbora, suché

  229 

  HODNOCENÍ VLÁDI VAŇKA z OceněnáVína.cz

  85/86 bodů –  křupavě šťavnaté expresivní víno s primárním účelem dokonale osvěžit, k tomu je vyzbrojeno osvěžujícím i tóny citrusů a zaujme i svou exotickou ovocností. Za mě ideální osvěžení na léto. Intenzivní nos intenzivní šťavnatost.

  DALŠÍ OCENĚNÍ KVALITY VÍNA:

  • Zlatá medaile – Vinařské Litoměřice 2022 (ročník 2021)  

  Vůně je intenzivně ovocná a prim hraje žluté až exotické ovoce, ucítíte tóny banánu, rynglí, vyzrálé mango a květy hluchavky až do tónu květinového nektaru, najdete zde i jemnou odrůdově typickou chlebovinku, intenzivní ovocnost příjemně vyvažuje šťavnatost citrusů, ucítíte až tóny limetkové kůry a pomela.

  V chuti je víno křupavě šťavnaté, lehké. Citrusová svěžest přejemně útočí na vaše chuťové pohárky a nabízí dokonale osvěžující mix citrusů s tóny pomela a exotického ovoce, nicméně primárně je toto víno vytvořeno pro dokonalé osvěžení nejen během horkých letních dnů. Dochuť je střední, ovocně šťavnatá až křupavě svěží.

 • Vinařství Sonberk Rulandské šedé 2022

  Vinařství Sonberk Rulandské šedé 2021, pozdní sběr, Stříbrný Sonberk, suché

  250 

  HODNOCENÍ VLÁDI VAŇKA z OceněnáVína.cz

  87 bodů –  plnější, extraktivnější pojetí odrůdy Rulandské šedé, zaujme vás komplexním aroma včetně kamenitých tónů a velmi dobrou strukturou, nechybí a i svěží kyselinka a osvěžující pomelové tóny.

  DALŠÍ OCENĚNÍ KVALITY VÍNA:

  • Zlatá medaile – Prague Gold – Prague Wine Trophy 2022 (ročník 2021)  

  Vůně je s tóny žlutého a tropického ovoce s osvěžujícím citrusy v podobě pomela a znát je i příjemná kořenitost a ucítíte dokonce i kamenité projevy a jemné tóny slaměnek.

  Chuť je plná, komplexní a rozvíjí chutě a vůně patrné z aromatiky vína od broskví, meruněk až po exotické tóny a jemnou kořenitost, struktura vína je velmi solidní a víno působí příjemně extraktivně, vše balancuje svěží kyselinka a cítit je i  jemná slanost a kamenitost vína. Dochuť je delší kořenitě svěží s dozvuky pomela.