Zobrazuji všechny 2 výsledky

 • Scheurebe fruchtig 2022

  Scheurebe fruchtig 2022, Gröhl, Rheinhessen, polosladké

  299 

  HODNOCENÍ VLÁDI VAŇKA z OceněnáVína.cz

  87 bodů – Rozhodně stojí za hřích a objevení méně známé odrůdy Scheurebe, která nadchne milovníky sladších vín, jako je třeba Pálava. Je to takové sladké šťavnaté pohlazení, které vám nedá pokoj a bude lákat k dalšímu doušku.

  Aroma tohoto Scheurebe je jemnější a uhlazenější než u jeho suché varianty. Ucítíte zde lehké tóny černého rybízu, kořenitosti a citrusů, nektar bílých květů i náznaky liči a samozřejmě nechybí ani příjemná šťavnatost citrusů.

  V chuti se těšte na krásnou sladko šťavnatou harmonii chutí. Ovocnost a šťavnatost vína jsou v parádní rovnováze a obě složky chuti se dokonale doplňují a vytvářejí tak nebezpečně svůdné a pitelné pokušení pro vaše chuťové pohárky.

  Dochuť je delší s dozvuky ovoce a šťavnatých citrusů, láká k dalšímu doušku.

 • Scheurebe Trocken 2022

  Scheurebe Trocken 2022, Gröhl, Rheinhessen

  299 

  HODNOCENÍ VLÁDI VAŇKA z OceněnáVína.cz

  87 bodů – Rozhodně stojí za vyzkoušení pro ty, kteří májí rádi aromatické odrůdy typu Tramín, Hibernal nebo Pálava. Vínař mistrně spojil bohatost ovoce, exotických tónů a květin se štavnatostí citrusů. Skvělá volba pro rozšíření vašich vinařských horizontů.

  Na nose tato u nás méně známá odrůda evokuje aroma na půli cesty mezi hibernalem a tramínem. Ucítíte komplexní a bohaté aroma, ve kterém se prolínají tóny černého rybízu, listy černého rybízu a zároveň květinové tóny růže, medovost, exotické tóny liči, ale což je podstatné, nechybí ani svěží šťavnatost citrusů.

  V chuti vinař dosáhl příjemné rovnováhy mezi bohatou ovocností, exotickými tóny liči a růže s živou a křupavou kyselinkou a minerální slaností – tyto dvě složky se spolu neskutečně dobře propojují v příjemnou a dlouhotrvající harmonii.

  Dochuť je delší, primárně šťavnatá s kořenitými dozvuky.